Dvojgólový víťazný finiš Malých Ledníc

V 6. futbalovej lige zaváhalo vedúce Brvnište, situácia Visolají začína byť kritická.

Pilát (v strede) je veľkou oporou Dolných Kočkoviec.Pilát (v strede) je veľkou oporou Dolných Kočkoviec. (Zdroj: ARCHÍV)

M. Lednice – Ilava 4:1 (2:1)

Hostia sa ani nestačili spamätať a v 6. min Ľ. Kardoš strelou zo šestnástky otvoril skóre – 1:0. Ilavčania sa dostávali iba po šestnástku a domáci sa pokúšali o sreľbu. V 10. min M. Košút prestrelil, rovnako ako M. Vančo v 12. min. O minútu Juraj Lednický vybojoval roh, po ktorom z protiútoku minul domácu bránu Jáňa a o chvíľu neuspel ani Martinka. Kozíkova strela v 16. min skončila rohom. Juraj Lednický mieril v 18. min nepresne a v 21. min M. Húdek zo siedmich metrov poslal loptu nad. Hostia kombinovali až do bezprostrednej blízkosti brány, ale tam ich aktivita končila. V 29. min Suchánek podbehol loptu a M. Košút hlavou zvyšoval na 2:0. O tri minúty M. Kardoš nezúžitkoval dlhý center a v 33. min jeho strelu kryl Suchánek. V 39. min Kozík z 25 metrov z priameho kopu prekvapil domáceho gólmana – 2:1. Vyrovnaniu zabránil v 40. min Ľ. Vančo a v 44. min po dlhom centri Suchánek v poslednej chvíli vytiahol loptu spod brvna na roh. Hostia po prestávke pridali, ale zabúdali na obranu. Chybu Šeda nepotrestal v 56. min Juraj Lednický. V 62. min Kameništiak hlavičkoval tesne vedľa a v 63. min Ľ. Vančo zdiaľky trafil brvno. V 65. min spoluhráči nedobehli ideálny Šedov center. V 67. min sa Suchánek zaskvel pred nabiehajúcim Jurajom Lednickým. Branický zdiaľky v 70. min vystrelil tesne vedľa a v 76. min Kozíkov priamy kop skončil nad. V 80. min M. Košút mieril vedľa a striedajúci Dudák v 81. min natiahol Suchánka. Juraj Lednický v 83. min netrafil bránu a v 84 min nedal gól Kameništiak. Domácim patril záver, keď po úniku zvýšil na 3:1 v 85. min Juraj Lednický. Ilavčania v závere vrhli sily do útoku, ale v 89. min T. Lednický z priameho kopu dal na 4:1.

Góly: 6. Ľ. Kardoš, 29. M. Košút, 85. Juraj Lednický, 89. T. Lednický – 39. Kozík.

M. LEDNICE: J. Košút – Ľ. Vančo, M. Vančo, T. Húdek, L. Lednický, Juraj Lednický, M. Košút, T. Lednický, M. Kardoš (Dudák), Ľ. Kardoš, M. Húdek.

ILAVA: Suchánek – Šedo, Jáňa (Janco), Kameništiak, Ruman, Kozík, Tomanica (Mikula – T. Bortel), D. Kopačka, Martinka, Sondor, Branický. ADRIÁN DEMÁČEK

Lysá – Visolaje 3:1 (1:1)

Hostia sa ujali vedenia gólom z priameho kopu v 5. min P. Kresánkom. Domáci sa nevzdali a po bojovnomm výkone vyrovnal v 37. min po peknom centri vo výskoku Lišaník. Po prestávke pokračovala Lysá v nasadení a hostí nepustili jej hráči do žiadnej vážnejšej šance. V 68. min Hedlík dostal domácich do vedenia a po faule na neho v 73. min Hošták poslla Hošták loptu z pokutového kopu nad bránu. zaslúženú výhru Lysej poistil päť minút pred koncom opäť Hedlík.

Góly: 68. a 85. Hedlík, 37. Lišaník – 5. P. Kresánek.

LYSÁ: Fojtek (Panáček) – Hošták, M. Kalus, Muziga, Macko (J. Barninec), M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Hedlík, M. Janíček, Lišaník (L. Kalus).

VISOLAJE: Štrbáň – Bednář, Krško, Lutišan (Brandibur), Valach (Bartoš), R. Pazdera, P. Kresánek, Palme, Baránek, Kršík, Štefanec. (RO)

Bolešov – Dulov 4:0 (3:0)

V úvode pohrozili hostia Balážom, ktorý z päťky trafil brvno domácej brány. V 18. min mal šancu Veselý, no zo šestnástky neprekonal Štefanca, Bolešov sa dostal do vedenia v 25. min, keď Závodný zakončil akciu peknou strelou zo šestnástky k žrdi. O dve minúty zvýšil na 2:0 po centri J. Šatku do prázdnej brány Šándor. V 42. min Baláž obišiel Hudcovského, ktorého na bránkovej čiare zastúpil Kvasnica. V 45. min pridal tretí gól po chybe obrany hostí J. Šatka, keď potrestal zaváhanie obrancov, ktorí minuli center. V 48. min Veselý ani J. Šatka nedali a v 52. min O. Pagáč unikol a zvýšil na 4:0. O tri minúty Baláž išiel sám na Hudcovského, ale ten ho vychytal. V 56. min Veselý so Šándorom išli sami na Štefanca, ale Veselý vystrelil vedľa a v 77. min Prna dorážal zblízka loptu tesne vedľa.

Góly: 25. Závodný, 27. Šándor, 45. J. Šatka, 52. O. Pagáč.

BOLEŠOV: Hudcovský – J. Šatka (Holíček), Riečičiar, Kvasnica, Janiš, Veselý, Šándor (M. Kopačka), O. Pagáč, Prna, M. Barták (Galko), Závodný (D. Šatka).

DULOV: Štefanec – Vozár, R. Pagáč, Brnka, Slabý, Baláž, Petr (Bialeš), Mikšík, Savara, Kučiak, Palider. (KM)

Plevník – Brvnište 2:0 (0:0)

V dôležitom zápase boli domáci lepším tímom a od úvodu mali prevahu a vytvorili si niekoľko šancí. J. Kušnier, Michal Buday a P. Ďurkech neprekonali J. Čapliara a jedna strela skončila v sieti, ale rozhodca gól neuznal pre ofsajd. Po prestávke vrhli Plevníčania všetky sily do útoky a dočkali sa v 65. min, keď Banínec z uhla prehodil brankára a lopta skončila v bráne. Ďalšie šance domáci nevyužili a v 74. min po faule v šestnástke Babínec z jedenástky zvýšil na 2:0. Hostia sa sústredili viac na obranu, útočili iba sporadicky a brankár Magerčiak sa v bráne väčšinou nudil. Plevník vyhral zaslúžene.

Góly: 65. a 74. Babínec (druhý z 11 m).

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, Martin Zelenák, J. Kušnier, T. Ďurkech, Smataník, Kamas, P. Ďurkech (Čižmárik), Dodek, Michal Buday, Babínec (Martin Buday).

BRVNIŠTE: J. Čapliar – Hudek, Šamaj (F. Hároník), Matej Hároník (Mário Zelenák), Bielik, Decký, Čelko, T. Kramarík, J. Barbosa, Mário Hároník, Kolembus. (PL)

Jasenica - H. Poruba 2:4 (1:1)

Oslabení domáci nastúpili bez šiestich hráčov, čo hostia to využili, keď mali zápas väčšinou pod kontrolou. V 8. min Hetfljaš otvoril skóre strelou zo šestnástky do protipohybu brankára. Jasenica vyrovnala hru a v 30. min Juraj Bednár po rohu skóroval, keď dopravil loptu do siete po nevydarenej strele V. Kramaríka. V 47. min po prestávkovom nápore domácich Pavlík po chybe Behanca dal na 2:1. Hostí to nezlomilo a o desať minút Sviečka z 20 metrov vyrovnal. V 68. min A. Pagáč z 25 metrov trafil presne - 2:3. Domáci začali útočiť, ale v 90. min vyšiel hosťom brejk a Š. Dražkovec popri brankárovi poistil výhru.

Góly: 30. Juraj Bednár, 47. Pavlík - 8. Hetflajš, 57. Sviečka, 68. A. Pagáč, 90. Š. Dražkovec.

JASENICA: Jozef Bednár – Milo, R. Kušnier, Hlušek, Juraj Bednár, Pavlík, V. Kramarík, A. Janáček, J. Mišutka, Kališík, M. Gáborík.

H. PORUBA: Behanec – Švaňa (Jánoško), J. Stano, Majerík, Sviečka, Papp, Solík (A. Staňo), Revák, P. Dražkovec (Š. Dražkovec), Hetflajš, A. Pagáč. (KA)

Tuchyňa – Papradno 3:0 (0:0)

V dobrom zápase v 10. min po rohu Burianec poslal loptu hlavou tesne nad. O dve minúty Štefulovu strelu Hromadík vyrazil na roh. V 17. min ten istý hráč prenikol obranou, prehodil brankára, no lopta tesne minula prázdnu bránu. V 38. min Koťanova tvrdá strela skončila vedľa a v 40. min sa vyznamenal Hromadík po peknej strele Štefulu. V 46. min brankár hostí vyrazil bombu Koťana. V 59. min po peknej kombinačnej akcii Hrubinu so Štefulom otvoril skóre tvrdou strelou Mikoláš. V 74. min po Štefulovej akcii Koťan nekompromisne zvýšil na 2:0. O dve minúty bol v šestnástke faulovaný Štefula a sám nariadený pokutový kop s prehľadom premenil

Góly: 59. Mikoláš, 74. Koťan, 75. Štefula (11 m).

TUCHYŇA: Höfer – Koťan, Mačina, P. Poliak, Mikoláš, Štefula, Šatka, A. Filo (Krajči), Hrubina, Letko, P. Kopačka (M. Filo).

PAPRADNO: Hromadík – S. Trúchlik, Tóth (Lokšík), J. Galko (Šmulík), Nemčík, Burianec, Černošík, Martinec (balušík), Zboran, Pauk (Cupan), Macošínec. JOZEF POLIAK

D. Kočkovce – Košeca 4:1 (2:1)

Prvú šancu mali hosťujúci Žiaček v 4. min, no bránu minul. V 10. min ho napodobnil P. Oťahel a potvrdil miernu prevahu hostí. Ten istý hráč skúšal Leškovu pozornosť v 15. min. V 20. min Pilátovu strelu zneškodnil Vladár. O minútu Ján Palček z 25 metrov prekvapil Leška – 0:1. V 28. in Pilát bombou nedal gólmanovi šancu a vyrovnal. Ten istý hráč o minútu v nájazde neuspel. Z prevahy domácich pokusy Kvoceru a Michálka zmenu stavu neznamenali. V 36. min Glórik z päťky prestrelil prázdnu bránu. Hostia v 39. min mohli vyhrávať, ale Leško bravúrne vyrazil Fulecovu strelu. V 42. min Kučík nastrelil brvno a v skrumáži dostal loptu do siete – 2:1. Po prestávke nasledovali vylúčenia Kučíka a Jána Palčeka. Agilný Pilát v 57. min vystrelil vedľa a o minútu Glórik po úniku dal na 3:1. Hostia otvorili hru, ale Mišík, Pilát ani Žiaček neskórovali. Výhru potvrdil najlepší hráč Pilát v 85. min.

Góly: 28. a 85. Pilát, 42. Kučík, 58. Glórik – 21. Ján Palček.

D. KOČKOVCE: Leško – Chobot, Koncový, Luhový, Kryštof, Kvocera (Kopiš), Mišík, Michálek (Crkoň), Glórik (Ilavský), Pilát (Velič), Kučík.

KOŠECA: Vladár – Švehla, P. Oťahel (Mikulčík), Baláž, Kalus, Fulec, Žiaček, T. Kašša, pavol Ondrejka, M. Vicen, Ján Palček. (KM)

1. Brvnište 21 15 1 5 46:26 46

2. Tuchyňa 21 12 3 6 57:36 39

3. Plevník 21 12 3 6 47:28 39

4. H. Poruba 21 12 3 6 55:41 39

5. Papradno 21 11 3 7 45:30 36