Plevníku stačili na obrat tri minúty

V 6. futbalovej lige Lysá prvýkrát vyhrala.

Brvnište (v oranžovom) zdolalo Jasenicu.Brvnište (v oranžovom) zdolalo Jasenicu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Košeca – Ilava 1:0 (0:0)

V 8. min Pažitkovu gólovú strelu vyrazil Chudý na roh. V 10. min šancu Šeda domáci obranca zrazil na roh. O minútu vykopli hostia Fulecovu strelu z brány a Pavol Ondrejka loptu nevrátil do siete. V 17. min bol v tutovke hosťujúci Pružinec, ale netrafil prázdnu bránu. V 18. min Chudý vyrazil Šedovu strelu a na druhej strane z protiútoku Fulec napálil loptu do Vrábela. Šedo v 22. min prestrelil a v 45. min jeho nebezpečnú strelu zrazila obrana na roh. V 61. min Pavol Ondrejka slabou strelou Vrábela neprekonal. V 73. min po faule na Fuleca bezpečne premenil jedenástku Mikulčík. V závere sa hralo bez šancí a domáci výhru udržali.

Gól: 73. Mikulčík (11 m).

KOŠECA: Chudý – Mikulčík, Švehla, B. Oťahel, Pavol Ondrejka, Majerech, P. Oťahel, Fulec, T. Kašša, M. Vicen, Jozef Palček (Ján Palček).

ILAVA: Vrábel – Šedo, Sondor, Jáňa, Ruman, Tomanica, T. Bortel, Kameništiak (Turza), Pažitka (Ladecký), Pružinec, Takáč. (JP)

D. Kočkovce – Papradno 0:1 (0:0)

Prvý pokus na bránu vyslal v 8. min Galko a v 12. min ho napodobnil domáci Urdák. O minútu Vajdík hlavičkoval do spojnice Leškovej brány. Iniciatívni hostia hrozili a Belušíkova strela špicom tesne minula bránu. V 33. min Leško chytil Kozáčikovu tutovku. Ten istý hráč bombou v 43. min mieril tesne nad. Po prestávke Martinec vo veľkej šanci z päťky prestrelil a Brezničan z 30 metrov tesne minul šibenicu. V 56. min Urdákova strela bola nepresná a Leško ukázal umenie pri Galkovej strele. V 72. min Vajdík hlavičkou po priamom kope dal víťazný gól Papradna.

Gól: 72. Vajdík.

D. KOČKOVCE: Leško – Šábik, Urban, Kopiš, Crkoň (Ilavský), Urdák, Galovič, Michálek, Kvocera (Bajza), Pavlis (Kučík), Král (Filo).

PAPRADNO: Hromadík – Vajdík, Brezničan, S. Trúchlik, Zboran (Cupan), Galko,Ján Zahradník, Kozáčik, Martinec (Fujaček), Belušík, Váchalík (M. Truchlík). (KM)

Tuchyňa - H. Poruba 3:2 (2:0)

Predpoludním pred zápasom žiakom museli funkcionári za účasti polície riešiť rozbité okná na budove TJ spôsobené neznámym vandalom, no pred zápasom bolo všetko v poriadku. Pred peknou kulisou boli domáci lepší v prvej časti a hostia dominovali po prestávke. V 9. min A. Filo krásne našiel Štefulu a ten strelou k žrdi dal na 1:0. O minútu sa situácia opakovala ale Smolka strelu vyrazil na roh. V 37. min hostia faulovali Mikoláša a nariadenú penaltu premenil Hrehuš – 2:0. O dve minúty Štefula prenikol obranou a Jozef Poliak tesne minul bránu. V 40. min prvá strela hostí z kopačky Pagáča minula cieľ. Hostia po prestriedaní hru oživili a v 54. min R. Staňo z priameho kopu znížil na 2:1. Vyrovnať sa podarilo H. Porube v 76. min krásnou strelou Pagáča. O minútu sa výsledok menil v prospech domácich, keď po faule na A. Fila Hrehuš premenil aj druhú jedenástu. V 85. min prenikol obranou Štefula, našiel dorastenca Adamovica, ale ten únik nepremenil.

Góly: 37. a 77. Hrehuš (oba z 11 m), 10. Štefula – 54. R. Staňo, 75. Pagáč.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan (Adamovic), Letko, Mikoláš, A. Filo, Jozef Poliak, Mačina, Štefula, P. Štefanec, Krajči, Hrehuš.

H. PORUBA: Smolka – Švaňa (Kasenčák), R. Staňo, Šatka, A. Staňo, Revák, P. Dražkovec (Behanec), Solík (Hetflajš), Pagáč, J. Stano, Jánoško. JOZEF POLIAK

Jasenica – Brvnište 1:2 (1:2)

Skóre zápasu dobrej úrovne otvoril v 4. min Pavlík po prihrávke Adamíka. Hostia vyrovnali v 24. min po skrumáži Matejom Hároníkom. V 33. min nachytal Jozefa Bednára Šlesár a strelou k bližšej žrdi dal na 1:2. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 56. min šiel sám na domácu bránu Vadovský, no prestrelil. V 64. min po centri Šlesára skončila lopte na brvne jasenickej brány. V 70. min mohli domáci vyrovnať, ale vo vyloženej šanci J. Tomaník trafil len žrď. Päť minút pred koncom bol vylúčený Hlušek za odplácanie a domácim sa už vyrovnať nepodarilo.

Góly: 4. Pavlík – 27. Matej Hároník, 33. Šlesár.

JASENICA: Jozef Bednár – Jakubec (Juraj Bednár), Kušnier, Milo, J. Tomaník, F. Šterdas (Hlušek), S. Buday, Číž, Kramarík (Beniač), Pavlík, Adamík.

BRVNIŠTE: J. Čapliar – Hudek, Šamaj (Chovančík), J. Barbosa, Kolembus, Šlesar, Čelko, Machač (Koreň), Matej Hároník, Mário Hároník (V. Barbosa), Vadovský. (JA)

Plevník – Dulov 4:1 (3:1)

V 6. min strelu Michala Budaya kryl Štefanec, ktorý si poradil aj s pokusom Kušniera v 9. min. Brnka vystrelil nad v 11. min, rovnako ako v 13. min Mikšík. V 15. min Tamášiho strelu kryl gólman a v 17. min Kušnier prestrelil. V 18. min Bezák z uhla prekvapil Magerčiaka – 0:1. V 23. min Smataník mieril tesne vedľa a priamy kop Vozára v 31. min vyrazil Magerčiak. V 40. min Ježo po sóle trafil iba brankárove nohy. O minúty Smataník poslal Zelenákov center hlavou do siete – 1:1. V 43. min dal druhý gól Tamáši a po ďalšej chybe obrany v 44. min Kušnier zvýšil na 3:1. V 46. min Smataník trafil brankára a o chvíľu sa situácia zopakovala. Sanitrík v 57. min vykopával loptu z bránkovej čiary. Ježo trafil v 61. min brankára. V 70. min Michal Buday neuspel, rovnako ako o chvíľu Smataník. V 74. min Michal Buday po úniku zvyšoval na 4:1. v 78. min sa nepresadil A. Buday a v 85. min obišiel aj brankára, ale netrafil prázdnu bránu. .

Góly: 41. Smataník, 43. Tamáši, 44. Kušnier, 74. Michal Buday – 18. Bezák.

PLEVNÍK: Magerčiak – B. Kremeň (Liška), Zelenák (Pavlovič), Butko, T. Ďurkech, Smataník, J. Kremeň, Martin Buday (A. Buday), Tamáši (Babínec), Michal Buday, Kušnier.

DULOV: Štefanec – Brnka (Barka), Slabý (Palider), Sanitrík, Dzurko, Mikšík, D. Hruška, Rác (Baláž), Bezák, Ježo, Vozár. ADRIÁN DEMÁČEK

Bolešov – Visolaje 2:1 (1:1)

Už v 5. min po centri Pagáča Prna prehlavičkoval brankára – 1:0. O šesť minút Veselý z priameho kopu vyskúšal Štrbáňa. V 12. min hosťujúci Krála nevyrovnal, keď zblízka poslal loptu tesne vedľa. V 29. min mali obrovské šance na zvýšenie skóre domáci Barták, Kopačka a Šándor, ale nikto z nich neprekonal Štrbáňa. V 34. min P. Mišutka po sóle ešte netrafil presne, ale o minútu svoj nájazd úspešne premenil – 1:1. Veselý v 50. min trafil brvno a J. Šatka po odrazenej lopte netrafil bránu. V 61. min P. Mišutku pri sóle vychytal Hudcovský a sedem minút pred koncom J. Šatka zakončil krásnu akciu víťazným gólom.

Góly: 5. Prna, 81. J. Šatka – 35. P. Mišutka.

BOLEŠOV: Hudcovský – M. Kvasnica, Monček, Galko, Veselý, Prna, Barták, Šándor, Pagáč, Šlosár (R. Holíček), Kopačka (J. Šatka).

VISOLAJE: Štrbáň – Bednář, Krško, Valach, Palme, P. Kresánek, Baránek, Krála (F. Kresánek), Hošták, P. Mišutka, Dubaj. (KE)

Lysá - M. Lednice 2:1 (1:1)

V prvom polčase ako prví pohrozili domáci, no v 22. min M. Zlocha trafil hlavou brvno. O ve minúty Ľ. Janíček hlavičkoval tesne vedľa. V 30. min po skrumáži pred bránou poslal loptu do siete M. Ledníc Muziga. Ten istý hráč nebezpečne strieľala aj v 36. min spoza šestnástky. Po rohu v 42. min vyrovnal M. Košút. Po prestávke bola hra vyrovnaná, veľkú šancu hostí mal J Košút, ale únik nezakončil gólom. V závere sa domáci dočkali, keď tri minúty pred koncom po zaváhaní brankára dal J. Barninec víťazný gól.

Góly: 30. Muziga, 87. J. Barninec - 42. M. Košút.

LYSÁ: K. Barninec – P. Kováč, Ľ. Janíček, M. Kalus, Marián Mošteňan, Miroslav Mošteňan (Hedlík), M. Zlocha, M. Janíček, P. Kalus (Panáček), Muziga, Lišaník (J. Barninec).

M. LEDNICE: Digaňa – Ľ. Vančo, T. Hudek, P. Vančo, M. Vančo, Kopáč, M. Košút, J. Košút (L. Lednický), T. Lednický, Juraj Lednický (Lagin), Dudák (Krajčír).

1. Brvnište 7 7 0 0 20:6 21

2. Tuchyňa 7 5 0 2 22:11 15

3. Papradno 7 5 0 2 20:9 15

4. Plevník 7 5 0 2 19:11 15

5. H. Poruba 7 4 1 2 20:17 13