Po odrátaní bodov sa do čela dostala Košeca

V I. futbalovej triede už nepokračuje vylúčené FC Orlové. Zaujali tri nepremenené jedenástky, ale práve Streženice si z pokutového kopu v poslednej minúte zaistili výhru.

STREŽENICE – D. MARIKOVÁ 3:2 (1:0)

Prvú šancu mali hostia, keď po centri P. Polníka hlavičkoval z päťky do Jantáka Vajdík. Po peknej akcii na jeden dotyk dal v 11. min vedúci gól Struhárňanský O dve minúty Štrbák z nepriameho kopu v šestnástke neprestrelil múr a v 16. min ten istý hráč trafil brvno. Priamy kop hostí v 22. min kryl Janták. V 33. min si na center nabehol E. Medňanský, ale minul opustenú bránu. V 40. min bol vylúčený hosťujúci P. Polník po druhej žltej karte. V 46. min Brídzik vyrovnal strelou z hranice šestnástky. V 65. min gól hostí neplatil pre ofsajd, ale v 71. min R. Polník nechytateľnou strelou z ôsmich metrov pod brvno prekonal Jantáka. O tri minúty R. Polník išiel sám na Jantáka, ktorý ho vychytal. Desať minút pred koncom po úniku Struhárňanského E. Medňanský krásnou hlavičkou vyrovnal. V 88. min bol za urážku po odpískaní pokutového kopu vylúčený Turičík a Štrbák z jedenástky rozhodol.

Góly: 11. Struhárňanský, 80. E. Medňanský, 90. Štrbák (11 m) – 46. Brídzik, 71. R. Polník.

Streženice: Janták – Ľ. Medňanský, Svorada (Loduha), Filiač, Fedor, Štrbák, Struhárňanský (R. Krajči), Chleban (L. Krajči), E. Medňanský, Lacko, Korený.

D. Mariková: Minarech – Huličiak, Turičík, Oravec (Hrenák), Vajdík, P. Polník, Dekrét, R. Polník, Rak, Hamar, Brídzik. (MI)

VISOLAJE – PAPRADNO 0:0

Hostia nastúpili s rešpektom, ale prvú šancu mali jeho hráči keď v 10. min po rohu si domáci hráč takmer dal vlastný gól. Visolaje pritlačili, ale so sólovými nájazdami Popelku a P. Mišutku si Hromadík poradil. V druhom polčase sa hostia zamerali vyložene na defenzívu a domácich strelcov nepustili do šance. V 47. min išiel Cupan sám na Štrbáňa, ktorý mu zmaril gólovú šancu. Tlak domácich bol neplodný, a keď tri strely Hromadík chytil, zápas skončil remízou.

Visolaje: Štrbáň – Lutišan, Baránek, Bednář, Palme, Sviečka (Raninec), Hošták, P. Mišutka, Kujaník, Kresánek, Popelka.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Belušík, S. TRúchlik, Tóth, Váchalík, Lokšík, Cupan (Kurnocík), Kozáčik, Martinec. (KS)

PLEVNÍK – KOŠECA 1:2 (0:1)

V 3. min vystrelil P. Ďurkech nad a v 12. min rohu netrafil bránu Bugala. V 20. min vypálil tesne nad M. Vicen, ale o tri minúty sa Košečania ujali vedenia, keď center Baláža premenil M. Vicen. V 26. min Gančár vyrazil strelu P. Ďurkecha z uhla na roh a v 28. min center T. Kaššu hlavičkoval Štepanovič vedľa. V 38. min priamy kop B. Kremeňa skončil tesne vedľa a v 43. min tvrdú strelu Štepanoviča Magerčiak vyrazil na roh. Ján Palček v 46. min z uhla netrafil bránu a v 55. min po chybe obrany M. Vicen minul prázdnu bránu V 57. min Gančár zneškodnil krížnu strelu P.Ďurkecha, no v 60. min T. Ďurkech po prieniku obranou vyrovnal. Po faule na Ligasa v 67. min kopal Plevník jedenástku, ale Babíncovu strelu Gančár chytil. V 70. min T. Kašša vystrelil z dobrej pozície vedľa a v 73. min Magerčiak zmaril tutovku M. Vicena. V 82. min Pavol Ondrejka premenil prihrávku M. Vicena na vedúci gól hostí 1:2. Pri tlaku Plevníka v 87. min M. Vicen nepridal tretí gól, v 90. min Ján Palček po obídení gólmana netrafil bránu a v 90. min domáci nastrelil žrď.

Góly: 60. T. Ďurkech - 23. M. Vicen, 82. Pavol Ondrejka.

Plevník: Magerčiak – Marián Kremeň, Čižmárik (Martin Janech), Butko, Ligas, Škrabák, Michálek, B. Kremeň (Tamáši), P. Ďurkech, T. Ďurkech, Babínec.

Košeca: Gančár – Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka, Jozef Palček, Kalus, T. Kašša, Baláž, Bugala, M. Vicen, Ján Palček. (JV)

BOLEŠOV – M. LEDNICE 0:0

Prvú strelu vyslal už v 4. min Prna, no lopta skončila vysoko nad. O päť minút Veselý hlavičkoval vedľa a v 10. min Prna po úniku a kľučke na obrancu trafil žrď. V 17. min mal vyloženú šancu Dian, avšak mieril vedľa. Veselého prudkú strelu do šibenice v 21. min Petráš vytlačil na roh. Aktívny Veselý sa pokúšal o streľbu, ale bránu netrafil. Hostia sa iba bránili a so sporadickými pokusmi Hudcovský problém nemal. V 35. min T. Hudek v poslednej chvíli zachraňoval pred Veselým. Zelo sa v 38. min dostal do šance, no vybiehajúci Petráš mu pádom pod nohy loptu odkopol. Po prestávke domáci naďalej obliehali bránu súpera a v 49. min Petráš zasahoval po rohu, O desať minút Dian v dobrej príležitosti prišiel o loptu a Veselého strelu kryl Petráš. V 70. min striedajúci Vavruš pri prvom dotyku s loptu trafil brvno a o minútu Janišovi loptu v šanci odkopli obrancovia. L. Lednický v 74. min prestrelil a o dve minúty mu príležitosť zmaril Hudcovský. Po faule na Veselého v 75. min nasledovala jedenástka, ktorú Petráš Veselému zneškodnil. O tri minútu bol po druhej žltej karte vylúčený J. Košút. V 82. min mal šancu T. Lednický, ale z päťky nedal, rovnako ako Janiš na druhej strane.

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka, Kvasnica, Monček (D. Šatka), Janiš, Veselý, Holíček, Prna, Dian (Vavruš), Zelo, Pagáč.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, T. Lednický, L. Lednický, T. Hudek, P. Vančo, M. Vančo, J. Čelko, Šimko (J. Košút), J. Martinka, Čerňanský. ADRIÁN DEMÁČEK

JASENICA – LYSÁ 1:0 (0:0)

V úvodnej dvadsaťminútovke sa hralo bez výraznejších gólových šancí. Po Pavlíkovom centri Tomaník v 21. min netrafil v dobrej pozícii bránu. O desať minút domácu bránu ohrozil Malovec, ale obrana Jasenice nebezpečenstvo odvrátila. V 33. min pekne vypálil Pecník, no brankár Fojtek bol pozorný.V druhom polčase sa hralo v strede ihriska bez výraznejších príležitostí. V 67. min hostia nedotiahli do úspešného konca rýchly útok. V 84. min po faule na Kramaríka Čížovu jedenástku Fojtek vyrazil, ale domáci hráč loptu vrátil do siete.

Gól: 84. Číž.

Jasenica: Rybárik – Tomaník, Kušnier (Beniač), Milo (Bednár), Číž, P. Jánošík (Hlušek), Pavlík, Adamík (Tichý), F. Šterdas, Kramarík, Pecník.

Lysá: Fojtek – P. Kováč, Kalus, Miroslav Mošteňan (Pšenka), Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček , M. Kováč (Mokrička), Malovec, Lišaník. JÁN BORČÁNYI

BRVNIŠTE – D. KOČKOVCE 2:0 (1:0)

Domáci vybehli na hostí a najprv v 10. min J. Barbosa a o päť minút V. Barbosa preverili Valacha, keď najmä druhá strela bola gólová, ale brankár hostí obe strely bravúrne vyrazil na roh. Hral sa technický futbal na oboch stranách. V 34. min dostal domácich do vedenia Čelko z jedenástky za faul v šestnástke. V 50. min po rohu na dvakrát V. Barbosa neuspel v súboji s vynikajúcim Valachom a o dve minúty Čelko volejom trafil protihráča. Domáci dosiahli v v 60. min gól, ale pre ofsajd ho rozhodca neuznal. V 64. min J. Čapliar s námahou vyrazil priamy kop P. Rosinu a loptu na druhý pokus chytil. V 76. min hosťujúci Kučík po centri hlavičkoval tesne vedľa a v 79. min M. Čamaj delovkou preveril Valacha, ktorý loptu vyrazil. Najlepší hráč hostí Valach sa zrazil so stopérom, čo bola jeho jediná chyba, ktorá skončila druhým gólom, ktorý dal lobom do prázdnej brány striedajúci Holiš. Chovančík v 89. min išiel sám na bránu, ale hosťujúci gólman ho vychytal.

Góly: 34. Čelko (11 m), 79. Holiš.

Brvnište: J. Čapliar – Matej Hároník (M. Čamaj), Kolembus, Šamaj, Hudek, Chovančík, Šlesár, Čelko, J. Barbosa (Macháč), V. Barbosa (J. Hároník), Matúš Hároník (Holiš).

D. Kočkovce: Valach – Šabík, Galovič, Urban, Kopiš, Chobot (Pavlis), Petrušek, P. Rosina, Briš, Pšenák, Kučík. (PZV)

FC Orlové bolo vylúčené zo súťaže

Zostava kola: M. Vančo (M. Lednice), Veselý (Bolešov), Číž (Jasenica), A. Zlocha (Lysá), Valach (D. Kočkovce), J. Čapliar (Brvnište), Kresánek (Visolaje), S. Trúchlik (Papradno), T. Ďurkech (Plevník), Gančár (Košeca), E. Medňanský (Streženice).