FC Orlové neprišlo do Jasenice

V I. triede dospelých využili Visolaje zaváhanie Streženíc a vedú tabuľku.

Visolaje (v zelenom) dali Tuchyni päť gólov.Visolaje (v zelenom) dali Tuchyni päť gólov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

KOŠECA – D. MARIKOVÁ 0:0

Košeca mala od začiatku veľký tlak, v 3. min strelu T. Kaššu zblokovala obrana a v 5. min P. Mihálik hlavičkoval nad. Po akcii Švehlu a V. Kaššu hlavičkoval T. Kašša do brankárovho náručia. V 14. min P. Mihálik nedočiahol prudký center na päťke a Minarech vzápätí vyboxoval tvrdú strelu Jána Palčeka. V 28. min po brejku hosťujúci R. Polník v čistej šanci prestrelil domácu bránu. V 43. min center P. Mihálika zakončil strelou vedľa M. Vicen. V 49. min strela F. Štepanoviča strela skončila rohom a v 51. min pohrozil hosťujúci R. Polník, keď z uhla vyskúšal Gančára. P. Mihálik v 56. min nezakončil úspešne a v 58. min po rohu F. Štepanovič zblízka netrafil bránu. V 66. min sa nepresadil T. Kašša z priameho kopu a v 73. min M. Vicen poslal center Jána Palčeka z päťky vedľa. Po brejku strelu T. Kaššu zneškodnil Minarech. V 82. min R. Polník ani do tretice neprekonal Gančára. V 90. min priamy kop V. Kaššu Minarech vyrazil a v nadstavenom čase tutovku spálil F. Štepanovič, ktorý trafil hráča na bránkovej čiare.

Košeca: Gančár – Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka (Baláž), Jozef Palček, Kalus, V. Kašša, P. Mihálik, T. Kašša, M. Vicen, Ján Palček (Letko).

D. Mariková: Minarech – Huličiak, Hamar, Hrenák, R. Vlach (Magát), Rak, R. Polník, Brídzik, P. Polník, M. Mihálik (Ľ. Slávik), Dekrét. (JV)

PAPRADNO – M. LEDNICE 3:1 (2:0)

V 6. min S. Trúchlik z 20 metrov nedal Petrášovi šancu. V 16. min aktívny M. Hudek technickou strelou takmer prekonal Moravíka, ale ten loptu vyrazil na roh. V 30. min M. Košút skúšal šťastie a v 36. min Zboran trafil spojnicu Petrášovej brány. V 39. min z jedenástky za podrazenie zvyšoval Kozáčik na 2:0. Hostia dirigovaní novou posilou z Domaniže Marcelom Kvaššayom začali dobre druhý polčas a v 50. min priam ykop Ľ. Vanča Moravík s námahou vytlačil vedľa brány. V 60. min ušiel Tóth, ale neuspel, no v V 80. min Galko z 30 metrov prízemnou strelou zvyšoval na 3:0. V 89. min dal čestný gól hostí z priameho kopu J. Čelko.

Góly: 6. S. Trúchlik, 39. Kozáčik (11 m), 80. Galko – 89. J. Čelko.

Papradno: Moravík - Macošínec, Zboran, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Belušík (Levčík), Galko, Černošík, Kozáčik, Nemčík.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, Marcel Kvaššay, J. Košút, L. Lednický, P. Vančo, M. Košút, J. Čelko, T. Lednický, Ľ. Kardoš, M. Hudek. (PZV)

STREŽENICE – LYSÁ 2:2 (1:1)

Domáci ukázali, že nie nadarmo sú prví v tabuľke a už po polminúte Štrbákovu strelu zastavila kaluža s vodou. V 13. min Lišaník prekopol bránu a v 22. min domácich dostal do vedenia rýchly Štrbák. Mokričkovu strelu v 25. min chytil Janták a v 28. min Macko vyrovnal. V 36. min obrana hostí zahrala v šestnástke rukou, ale Koreného jedenástku zneškodnil Fojtek. V 46. min Filiač vykopol loptu tesne pred bránkovou čiarou a o dve minúty Macko vyskúšal Jantáka. V 51. min Štrbák opečiatkoval žrď. O osem minút Mokrička nedal a v 59. min Pitvorec zblízka prestrelil. V 62. min dostal domácich do vedenia strelou zo šestnástky striedajúci Miho, ale v 69. min A. Zlocha z 20 metrov vyrovnal. O štyri minúty Štrbákova strela letela tesne vedľa. V 89. min mohol rozhodnúť hosťujúci Macko, ale z dvanástich metrov minul bránu.

Góly: 22. Štrbák, 62. Miho – 28. Macko, 69. A. Zlocha.

Streženice: Janták – Svorada, Hrišo, Filiač, Adamička (Chleban), Struhárňanský (Jozefovič), Korený, Štrbák, Fedor, E. Medňanský (Fusík), Miho.

Lysá: Fojtek – P. Kováč, Ľ. Janíček, Pitvorec, Kalus, Miroslav Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Mokrička, Lišaník (Pšenka). JÁN BORČÁNYI

VISOLAJE – TUCHYŇA 5:0 (2:0)

V 3. min Sviečka z 20 metrov opečiatkoval žrď a z dorážky Palme prestrelil gólmana – 1:0. Úroveň hry klesla a hral sa futbal bez šancí. V 18. min Švec trafil brvno domácej brány, pokusy Fila a Šveca boli nepresné. V 32. min Švec nechal peknou strelou vyniknúť Kresánka. Po rohu Hrehuš znova trafil brvno. O tri minúty Baránkvou strelu F. Štefanec vyrazil a Popelka odrazenú loptu poslal iba do obrancu. V 39. min Sviečka z 20 metrov vymietol šibenicu. Začiatok druhej časti patril hosťom a strelu Jozefa Poliaka krásne chytil Kresánek, ktorý vyrazil aj v 51. min umiestnenú strelu Mikoláša z 25 metrov. Kasenčák vyskúšal v 69. min pozornosť Kresánka. V záverečnej dvadsaťminútovke hostia odpadli a domáci dominovali. V 72. min Kujaník našiel Popelku, ktorý nedal brankárovi šancu. V 73. min po Bednářovom vysunutí Kujaník povedľa brankára pridal štvrtý gól. V 79. min Baránek v skrumáži trafil iba súpera a dve minúty pred koncom dorazil loptu do siete Palme. Hostia mohli dať ešte čestný gól, no Kresánek sa prekonať nedal.

Góly: 3. a 88. Palme, 39. Sviečka, 72. Popelka, 73. Kujaník.

Visolaje: Kresánek – Lutišan, Kaplan, Bednář, Valach (Polacký), Hošták, Baránek, Sviečka (Pazdera), Palme, P. Mišutka (Kujaník), Popelka (Krála).

Tuchyňa: F. Štefanec – Kasenčák, Hrehuš, Mačina, Švec, Mikoláš, M. Štefanec, Šatka (Kuhajda), Filo, Jozef Poliak, P. Štefanec. JOZEF ŠPROCHA ML.

PLEVNÍK – D. KOČKOVCE 1:1 (1:0)

Lepšie začali hostia, ktorí dlhšie držali loptu, ale nepresne strieľali. V 4. min Pavlisovi obrana loptu odkopla. V 6. min peknú strelu Pšenáka Magerčiak vystihol. O tri minúty Pšenákovu strelu zblokovala obrana a Briš poslal odrazenú loptu vedľa. Michálek v 12. min zblízka netrafil a o minútu nebol úspešný hosťujúci Petrušek. Pšenák v 17. min minul prázdnu bránu a v 18. min Valach včas vybehol oproti P. Ďurkechovi. V 24. min mieril vedľa T. Ďurkech a prudkú strelu Kušniera chytil Valach. V 31. min Magerčiak vyrazil bombu P. Rosinou zo šibenice na roh, po ktorom si Plevníčania takmer dali vlastný gól. Kušnier po priamom kope hlavičkoval v 35. min nad. Pokus B. Kremeňa Valacha neohrozil a v 44. min Kušnier zblízka vystrelil vedľa. V 45. min Michal Buday presnou strelou prekvapil brankára a lopta sa od brvna odrazila do siete. V 53. min Kopišovu strelu zdiaľky Magerčiak vytlačil loptu na roh a o dve minúty Magerčiak zmaril šancu Dujku. Priamy kop P. Rosinu vytlačil v 64. min Magerčiak na žrď a v 66. min na druhej strane Valach vyrazil priamy kop J. Kremeňa. Za prekonaným brankárom vyhlavičkoval loptu v 69. min z prázdnej brány Barnin. Petruškovu strelu v 73. min Magerčiak kryl robinzonádou a o šesť minút spálil šancu Kušnier. V 80. min Magerčiak vychytal Pavlisa. Tri minúty pred koncom ušiel Petrušek a peknou strelou vyrovnal. V 88. min domáci gólman vytiahol zo šibenice Pšenákovu strelu a sólo Michala Budaya v 89. min chytil Valach.

Góly: 45. Michal Buday – 87. Petrušek.

Plevník: Magerčiak – J. Kremeň, Martin Janech, B. Kremeň (Butko), Škrabák, T. Ďurkech (M. Kremeň), Kamas, P. Ďurkech, Michal Buday, Kušnier, Michálek.

D. Kočkovce: Valach – Barnin, Šabík, Dujka, Chobot, Briš (Král), P. Rosina, Petrušek, Pavlis (Kučík), Pšenák, Kopiš (Urban). ADRIÁN DEMÁČEK

BOLEŠOV – BRVNIŠTE 0:4 (0:1)

V zápas priemernej úrovne si hostia výhru zaslúžili,. V 10. min po úniku Veselého nikto nezasiahol jeho center. V 12. min Hudek z 30 metrov vypálil nad a o dve minúty po rohu Pagáč minul prázdnu bránu hostí. V 31. min potiahol akciu Šlesár a V. Barbosa netrafil opustenú bránu z desiatich metrov. V 33. min domáci Prna trafil žrď a v 36. min potiahol akciu J. Barbosa a Mário Hároník zblízka dal vedúci gól. V 42. min domáci Barták poslal loptu tesne vedľa. V 47. min po rohu Máro Hároník zvyšoval hlavou na 0:2. V 54. min po priamom kope Čelka V. Barbosa poľahky zasunul loptu do siete. V 79. min pridal štvrtý gól hostí Čelko. V 88. min priamy kop Veselého J. Čapliar bravúrne vyrazil a nedoprial Bolešovu gólovú radosť.

Góly: 36. a 47. Mário Hároník, 54. V. Barbosa, 79. Čelko.

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka (Kopačka), Kvasnica, Monček, Janiš (D. Šatka), Veselý, Prna, Barták, Šándor (Kubaščík), Zelo (Vavruš), Pagáč.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník (Matúš Hároník), Hudek (Holiš), Šlesár, Čelko, Chovančík, Kolembus, V. Barbosa (Vadovský), J. Barbosa, Mário Hároník (J. Čamaj), Matej Hároník. (MI)

JASENICA – FC ORLOVÉ 3:0 kontumačne

Ani po čakacej dobe hostia neprišli, a preto ich čaká už druhá kontumácia v súťažnom ročníku.

FC Orlové má odrátané 3 body.

Zostava kola: Lišaník (Lysá), Štrbák (Streženice), Magerčiak (Plevník), Pšenák (D. Kočkovce), Kresánek (Visolaje), Moravík (Papradno), Marcel Kvaššay (M. Lednice), Minarech (D. Mariková), Ján Palček (Košeca), Palme (Visoalje), Mário Hároník (Brvnište).