Streženice využili zaváhanie konkurentov z čela

Ani v 4. kole I. futbalovej triedy nedokázali Tuchyňa a FC Orlové získať prvé body.

D. MARIKOVÁ – JASENICA 2:1 (0:0)

V 5. min Pavlík išiel sám na Minarecha, ktorý mu pádom pod nohy strelu vyrazil. Hlušek po niku v 11. min opäť trafil iba Minarechove nohy. Domáci odolávali útokom hostí, až v 21. min bol v šanci Vajdík, no Milo mu loptu odkopol. Po sóle Bednár neprekonal domácu obranu a v 26. min z dobrej pozície hlavičkoval Turičík nad bránu. V 31. min bežal Pavlík sám na bránu, ale Rak ho včas odzbrojil. Bednárov únik zastavila domáca obrana iba faulom a v 36. min Vajdíkovi namiesto strely lopta ušla do autu. Dve minúty pred prestávkou Rakova ďalekonosná strela letela tesne nad. Od 50. min po chybe Rybárika netrafil Vajdík prázdnu bránu. Vajdík o štyri minúty netrafil bránu, ale v 64. min po centri Brídzika tečoval loptu do siete. O minútu Vajdík náhodnou strelou vymietol šibenicu. V 67. min ušiel Pecník a krížnou strelou prekonal Minarecha. V 71. a v 72. min minuli bránu hostí P. Polník a Hudek. V 78. min mohol Pavlík po sóle vyrovnať, no vystrelil do bočnej siete. V 87. min bol vylúčený hosťujúci Kramarík.

Góly: 64. a 65. Vajdík – 67. Pecník.

D. Mariková: Minarech – Huličiak, Hrenák (Hudek), Turičík (Ľ. Slávik), R. Vlach (Mihálik – R. Polník), Rak, Brídzik, P. Polník, Vajdík, Oravec, Dekrét.

Jasenica: Rybárik – Čičút, Kušnier, Milo, Číž, Kramarík, F. Šterdas, Bednár (M. Gáborík), Pavlík, Pecník, Hlušek (Beniač). ADRIÁN DEMÁČEK

FC ORLOVÉ – BOLEŠOV 0:1 (0:0)

Domáci nastúpili už aj so skúsenými Valientom a Čelkom. V úvode sa útoky striedali na oboch stranách a v 11. min Hudcovský chytil Luhového strelu. V 16. min Kozárik zasahoval pred dobiehajúcim Šándorom a v 22. min výborne hrajúceho Veselého zblokoval Žilinčík. O štyri minúty Hudcovský vystihol prudkú strelu Nemčeka. V 31. min delovku Vavruša z 25 metrov zlikvidoval Kozárik. Veselého strelu chytil v 38. min domáci gólman a o minútu hosťujúci Prna opečiatkoval brvno. V 48. min Pagáč zo šestnástky pozorného Kozárika neprekonal. O dve minúty sa Valientova hlavička obtrela o žrď a v 53. min Nemček v páde zakončil nepresne. Valient v 56. min trafil brvno a v 62. min pohotový pokus J. Šatku Kozárik chytil. V 67. min Veselý vystrelil nad a v 71. min Kozák zblokoval pokus J. Šatku. Monček v 75. min neprestrelil obranný val a v 81. min Šándorovu strelu z päťky chytil Kozárik. Nemček na druhej strane vypálil tesne vedľa, a keď sa zdalo, že gól nepadne, v 88. min rozhodol o výhre hostí Veselý po nebojácnom prieniku do šestnástky.

Gól: 88. Veselý.

FC Orlové: Kozárik – Košút, Valient, Slamka (Filípek), Žilinčík, Sloboda, Kozák, Luhový, Čelko, Matušík, Nemček.

Bolešov: Hudcovský – Monček, M. Kvasnica, Prna, Pagáč, Zelo, J. Šatka, Veselý, Kopačka (L. Kvasnica), Šándor, Vavruš (Dian). JÁN BORČÁNYI

BRVNIŠTE – PLEVNÍK 2:1 (2:0)

Už v 7. min Mário Hároník pekným gólom z dvanástich metrov otvoril skóre a o osem minút jeho prudkú strelu Magerčiak bravúrne vyrazil na roh. V 29. min po centri Šlesára pridal druhý gól Brvnišťa V. Barbosa. Strelu Mária Hároníka v 34. min zastavila žrď a o minútu pokusu V. Barbosu chýbali centimetre. V 40. min domáceho brankára ohrozil Kušnier, ale J. Čapliar si s jeho strelou poradil. V 56. min hostia zaútočili a striedajúci Pavlovič znížil. Prudkú strelu P. Ďurkecha v 61. min zblokoval J. Barbosa, ktorého pokus o päť minút kryl Magerčiak. Čelko v 72. min vystrelil nad a v 87. min Holiš mohol zvýšiť, ale tesne minul bránu.

Góly: 7. Mário Hároník, 29. V. Barbosa – 56. Pavlovič.

Brvnište: J. Čapliar – J. Barbosa, Kolembus, J. Hároník (Matúš Hároník), Hudek, Chovančík, M. Čamaj, Čelko (Holiš), Šlesár (Matej Hároník), V. Barbosa (J. Čamaj), Mário Hároník.

Plevník: Magerčiak – Ligas (Pavlovič), Dodek (T. Ďurkech), Škrabák, B. Kremeň, Kamas, P. Ďurkech (Michálek), Babínec (Martin Buday), J. Kremeň, Kušnier, Michal Buday. JÁN BORČÁNYI

D. KOČKOVCE – VISOLAJE 2:0 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale viac z hry mali domáci. V 3. min Sviečka vystrelil tesne vedľa a v 5. min strelu P. Rosinu vyrazil Štrbáň, ktorý o chvíľ zneškodnil jeho priamy kop. V 40. min bol v čistej šanci znova P. Rosina, no prestrelil. Po prestávke sa domáci zlepšili a pomohlo im umývanie hláv v šatni. V 52. min trafil nechytateľne z dvanástich metrov Briš. O päť minút Kaplanov priamy kop M. Valach vyrazil a v 65. min priamy kop P. Rosinu skončil tesne vedľa. V 68. min sa Briš zbavil troch súperov, bol faulovaný v šestnástke, no Pšenákovu jedenástku Štrbáň špičkou kopačky vyrazil. V 79. min M. Valach vytlačil prudkú strelu Kaplana. Skóre zápasu uzavrel v 83. min Chobot, ktorý hlavou vrátil do siete loptu po vyrazenej strele Pšenáka.

Góly: 52. Briš, 83. Chobot.

D. Kočkovce: M. Valach – Crkoň, Šabík, Chobot, Dujka, Briš (Velič), P. Rosina, Petrušek, Kopiš (Barnin), Pšenák, Pavlis (Král).

Visolaje: Štrbáň – Bednář, Hošták, Kaplan, Lutišan, Ľ. Valach, Sviečka, Palme, P. Mišutka, Kujaník (Krško), Polacký (Krála). MILAN KUČÍK

TUCHYŇA – STREŽENICE 1:4 (0:0)

Úvodné minúty patrili hosťom a strela E. Medňanského skončila na žrdi Roháčovej brány. V 13. min Filo uvoľnil Jozefa Poliaka, ktorý prehodil brankára, ale lopta tesne minula prázdnu bránu. V 30. min prebehol obranou hostí Mačina, ale Štefula jeho prihrávku neusmernil do opustenej brány. Aj po prestávke začali lepšie Streženice a v 50. min dal Štrbák vedúci gól. V 67. min zvýšil na dvojgólový rozdiel Korený. O dve minúty už bolo 0:3, keď po peknej kombinačnej akcii skóroval Miho. V 75. min hostia znova udreli, strelcom gólu bol Korený. V 80. min dal čestný gól Tuchyne P. Štefanec.

Góly: 80 P. Štefanec - 67. a 75. Korený, 50. Štrbák, 69. Miho.

Tuchyňa: Roháč – Jozef Poliak, Hrehuš, Mačina (Letko), Kopačka, Švec, Mikoláš, M. Štefanec, Mišún (Šatka), Filo (P. Štefanec), Štefula.

Streženice: Hrišo – Svorada, Ľ. Medňanský, Adamička, Filiač, Štrbák, Struhárňanský (R. Krajči), Fedor, Korený, Miho (Krajči), E. Medňanský (Fúsik). JOZEF POLIAK

LYSÁ – PAPRADNO 1:1 (1:1)

V 9. min Černošík z päťky v skrumáži nepretlačil loptu do siete. V 14. min Hromadík vyrazil nohou strelu A. Zlochu zo šestnástky. Macko v 19. min vypálil vysoko nad a v 22. min spálil tutovku Mokrička, ktorého vychytal Hromadík. O dve minúty Macko umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre. V 26. min Macko prehlavičkoval z päťky prázdnu bránu a prišiel trest, keď o minútu Galko prudkou strelou nedal Fojtekovi šancu. V 33. min M. Zlocha netrafil bránu z 35 metrov, napodobnil ho hosťujúci Galko o päť minút. V 55. min po chybe Fojteka, ktorý vyrazil loptu rukou mimo šestnástky, hostia z nepriameho kopu nevyťažili nič. V 73. min hostia zaútočili Galkom, ktorý mieril tesne vedľa. Po sóle nedal gól ani Tóth, ktorého vychytal Fojtek a v 90. min Mackovu strelu chytil Hromadík.

Góly: 24. Macko – 27. Galko.

Lysá: Fojtek – P. Kováč, Baška, Miroslav Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička (Pšenka), M. Janíček, Malovec (Kalus).

Papradno: Hromadík – Macošínec, Fujaček, M. Trúchlik (Belušík), S. Trúchlik, Tóth (Levčík), Váchalík (Cupan), Galko, Černošík, Kozáčik, Nemčík. (MI)

M. LEDNICE – KOŠECA 3:0 (1:0)

Po opatrnom úvode v 6. min Ján Palček z uhla netrafil. V 8. min po prihrávke J. Čelka M. Košút vypálil vedľa. V 15. min Pekara trafil z priameho kopu šibenicu a o dve minúty Jozef palček na druhej strane minul. V 20. min pohrozil priamym kopom Ľ. Vančo tesne nad. V 30. min nevyužil V. Kašša zlý Petrášov odkop a prehodil prázdnu bránu. V 48. min M. Hudek vypálil nad a v 50. min pridal druhý gól po priamom kope M. Hudeka J. Čelko. O tri minúty center Ľ. Vanča hlavičkoval J. Čelko nad. Gančár potom vyrazil tvrdú strelu M. Vanča a v 78. min striedajúci Letko v čistej šanci netrafil bránu. Po chybe obrany Košece uzavrel skóre po sóle v 80. min M. Košút.

Góly: 15. Pekara, 50. J. Čelko, 80. M. Košút.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, T. Hudek, M. Vančo, L. Lednický, M. Košút, Pekara (J. košút), T. Lednický, P. Vančo (Dubovan), M. Hudek, J. Čelko.

Košeca: Gančár – Mikulčík, Švehla, F. Štepanovič (Letko), Pavol Ondrejka, Jozef Palček, Kalus, V. Kašša, Ján Palček (M. Vicen), T. Kašša, Mihálik (Filko). (JV)

14. FC Orlové 4 0 0 4 1:14 0

Zostava kola: Valient (FC Orlové), Veselý (Bolešov), Mário Hároník (Brvnište), Magerčiak (Plevník), Briš (D. Kočkovce), Vajdík (D. Mariková), Milo (Jasenica), Korený (Streženice), M. Hudek (M. Lednice), Galko (Papradno), Macko (Lysá).