Výborný druhý polčas Plevníka

V I. futbalovej triede sa situácia na dne tabuľky zamotáva.

Brvnišania (v oranžovom) otočili v závere zápas s D. Marikovou.Brvnišania (v oranžovom) otočili v závere zápas s D. Marikovou. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

PLEVNÍK – STREŽENICE 4:1 (0:1)

Úvodných desať minút bolo zoznamovacích a až v 11. min sa odhodlal k strele Michálek, no obrana jeho pokus zblokovala. O dve minúty sa na druhej strane nepresadil Štrbák a v 20. min prudkú strelu Babínca z 25 metrov chytil Janták. Potom sa hralo v strede ihriska až do 31. min, keď Korený vypálil z 20 metrov tesne nad. O štyri minúty ho napodobnil aj domáci Babínec. Pokus Tamášiho zlikvidoval Janták a v 43. min sa hostia ujali vedenia Šprtom strelou z hranice šestnástky. V 48. min Štrbákova strela zo šestnástky tesne minula domácu bránu a o minútu Kamasovu prudkú strelu zblízka zneškodnil Janták, ktorý zmaril aj Tamášiho pokus v 53. min. O minútu Michálek nastrelil žrď a v 54. min z jedenástky vyrovnal Babínec. V 61. min Jozefovič nevyužil Šprtovu prihrávku, keď v šanci minul bránu. V 64. min sa predral do šestnástky Kušnier a dostal Plevník do vedenia. O tri minúty vystrelil vedľa Babínec a v 79. min pridal Kušnier tretí gól. V 88. min poistil výhru Plevníka Babínec.

Góly: 64. a 79. Kušnier, 54. a 88. Babínec (druhý z 11 m) - 43. Šprta.

Plevník: Magerčiak – B. Kremeň, J. Kremeň, Škrabák, T. Ďurkech, Michálek (Smatník), Kamas, P. Ďurkech, Tamáši (Dodek), Kušnier, Babínec.

Streženice: Janták – Lacko, Ľ. Medňanský, Štepanovič, Filiač, Štrbák, Jozefovič, Svorada (Chleban), Korený, Šprta, E. Medňanský. JÁN BORČÁNYI

TUCHYŇA – JASENICA 4:2 (1:1)

Po opatrnom úvode v 14. min Pavlík st. po samostatnom úniku dostal hostí do vedenia. Z následného protiútoku vyrovnal Štefula na 1:1. V 40. in šatka po samostatnom úniku neprekonal Rybárika. Po sérii rohov v 55. min sa lopta dostala k Štefulovi, ktorý nedal gólmanovi šancu. O päť minút po prihrávke šatku dosiahol Štefula hetrik – 3:1. V 66. min potrestal chybu domácej obrany Pecník a znížil. Pätnásť minút pred koncom bol na konci peknej kombinačnej akcie Jozef Poliak – 4:2.

Góly: 15., 55. a 60. Štefula, 75. Jozef Poliak – 14. Pavlík st., 66. Pecník.

Tuchyňa: F. Štefanec – Letko, Hrehuš. Mačina, P. Štefanec, Švec, Mikoláš, Juraj Poliak (Rajník), Šatka (Lukáč), Jozef Poliak (J. Gajdoš), Štefula.

Jasenica: Rybárik – Čičút, A. Janáček, Milo, Číž (Kušnier), J. Mišutka, Pecník, Tomaník, Pavlík st., F. Šterdas, Kramarík. JOZEF POLIAK

D. KOČKOVCE – LYSÁ 2:3 (0:2)

V 8. min Mackovu slabú strelu brankár kryl. O päť minút Kopišov pokus letel tesne nad a v 17. min mieril nepresne Lišaník. Do vedenia dostal hostí v 22. min Marián Mošteňan strelou z 30 metrov, keď slnko oslepilo domáceho brankára. Druhý gól Lysej pridal v 30. min Lišaník, ktorý dorazil do siete strelu Mariána Mošteňana vyrazenú Martinákom. Po prestávke už v 49. min zvýšil na 0:3 M. Janíček dorážkou. Domáci sa spamätali a v 59. min znížil ďalekonosnou strelou Galovič. 74. min oživil šance D. Kočkoviec na body Rosina z priameho kopu, keď vymietol šibenicu, no hostia umnou hrou výhru udržali.

Góly: 59. Galovič, 74. Rosina - 22. Marián Mošteňan, 30. Lišaník, 49. M. Janíček.

D. Kočkovce: Martinák – Šabík, Luhový, Kopiš, Crkoň, Rosina, Galovič, Urban (Kvocera), Pavlis, Chobot, Kučík (Král).

Lysá: Fojtek – P. Kováč, Baška, Marián Mošteňan, Macko, Malovec (M. Kováč), A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, M. Janíček, Lišaník. (MA)

UDIČA – KOŠECA 2:1 (1:1)

V medzišestnástkovom zápase boli aktívnejší hostia. V 26. min po faule Jaroslava palčeka na Súľovského premenil jedenástku Kvasník – 1:0. Po nakrátko rozohratom rohu center T. Kaššu v 29. min premenil na vyrovnávajúci gól R. Janíček. V 33. min bol faulovaný Švehla, ktorý následne strčil do protihráča a bol vylúčený. V 53. min Ignácik v dobrej pozícii mieril vedľa v 67. min Súľovský opečiatkoval brvno. V 72. min Ignácik z priemaho kopu zo sedemnástich metrov vymietol nechytateľne šibenicu. Hostia ožili, ale ich gól v 84. min pre ofsajd neplatil. Domáci v závere výhru ubránili.

Góly: 26. Kvasník (11 m), 72. Ignácik – 29. R. Janíček.

Udiča: F. Matušík – Pacek, J. Gašpárek, Hudec (Milák), Harvánek, Ignácik, Petrík, Súľovský, Drienik, Matučík, Kvasník.

Košeca: Gančár – Pavol Ondrejka (Ján Palček), Švehla, F. Štepanovič, Jozef Palček, Jaroslav Palček, R. Janíček (Gašpar), Baláž, V. Kašša, T. Kašša (A. Pagáč), Mihálik. (ZUPA)

PAPRADNO – VISOLAJE 1:2 (1:2)

V priemernom zápase diváci veľa gólových príležitostí nevideli. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky, z ktorých sa dvakrát presadil rýchlonohý P. Mišutka v 36. a v 42. min. Papradnu sa podarilo minútu pred odchodom do šatní znížiť umiestnenou strelou Zborana. Po prestávke sa hralo väčšinou medzi šestnástkami bez vzruchu a hostia sa bodovo dotiahli na druhé Streženice.

Góly: 44. Zboran - 36. a 42. P. Mišutka.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Levčík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Váchalík, Cupan (Kurnocík), Černošík, Zboran, Nemčík.

Visolaje: Štrbáň – Baránek (Krála), Raninec, Kasenčák, Bednář, Lutišan, P. Mišutka, Palme, Popelka (Mönnich), Baninec, Petrušek. (RO)

M. LEDNICE – HOROVCE 2:3 (0:1)

Už v 1. min Šimkovi odkopla v šancu loptu obrana a v 7. min zachraňoval Petráš pred Prekopom. V 13.m in Pekarovi v šanci lopta odskočila a o minútu po trestnom kope dostal Horovčanov do vedenia Svorada. V 15. min M. Vančovi chýbal krok na dosiahnutie ideálneho centra. V 20. min Bortel prehodil brankára aj bránu a o päť minút Filo s námahou vyrazil Pekarovu strelu. Po rohu v 31. min M. Košút hlavičkoval nad a na druhej strane vypálil nepresne Kučo. Petráš vyrazil v 35. min nečakanú Siekelovu strelu na žrď a 44. min Kebis v dobrej šanci namiesto strely zbytočne prihrával. V 47. min J. Košút mieril vedľa a o minútu jeho pokus vyrazil Filo. V 50. min po obliehaní brány vyrovnal M. Košút a po tlaku dostal domácich do vedenia v 65. min Pekara. O dve minúty Prekop nedal, ale v 68. min bol úspešný - 2:2. V 71. min po úniku Prekop vystrelil tesne vedľa a v 80. min Kebis dal vedúci gól po skrumáži. Filo v 81. min s námahou vyrážal loptu po dlhom aute M. Hudeka. V 88. min najprv rozhodca gól uznal, ale po porade s asistentom ho odvolal.

Góly: 50. M. Košút, 65. Pekara - 14. Svorada, 68. Prekop, 80. Kebis.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, T. Hudek, M. Vančo, L. Lednický, P. Martinka, M. Košút, Pekara, T. Lednický, J. Košút, Šimko (M. Hudek).

Horovce: Filo – Kučo, J. Barkáč, Štefanec, Gereg, Svorada, M. Barkáč (M. Vicen), Siekel, Prekop, Kebis, Bortel. ADRIÁN DEMÁČEK

BRVNIŠTE - D. MARIKOVÁ 2:1 (0:1)

V úvodnej štvrťhodine sa hralo na polovici hostí a najväčšiu šancu v 10. min T. Šlesarovi zneškodnil Minarech. Ďalšie strely J. Hároníka, J. Čamaja, Čelka a T. Šlesara boli nepresné. V 15. min R. Polník z 25 metrov opečiatkoval brvno, Čelko a T. Šlesar v 20. min nemierili presne. V 29. min po dlhom výkope Minarecha sa J. Čapliar zrazil s obrancom a R. Polník strelou od žrde dostal hostí do vedenia. Domáci sa často pokúšali o streľbu, ktorá bola veľmi nepresná. Po prestávke sa naďalej hralo na polovici hostí a v 61. min Matúš Hároník z päťky prestrelil. V 69. min bol vylúčený po druhej žltej karte P. Polník. Hra sa pritvrdila a v 72. min Čelkovu strelu Minarech neudržal a chytil aj dorážku M. Šlesara. T. Šlesar nádhernou strelou v 75. min do šibenice nechal vyniknúť Minarecha, ktorý kapituloval po strele Čelka. V 82. min pokus T. Šlesara kryl gólman a dve minúty pred koncom po chybe Minarecha, ktorému vypadol center T. Šlesara, rozhodol o výhre Brvnišťa M. Šlesar. Po skočení zápasu bol vylúčený hosťujúci J. Vlach.

Góly: 78. Čelko 88. M. Šlesar - 29. R. Polník.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník, Šamaj, J. Barbosa, Holiš (Fusko), F. Hudek, T. Šlesar, Čelko, M. Čamaj, J. Čamaj (M. Šlesar), Matúš Hároník.

D. Mariková: Minarech – Šúly, Hrenák, Turičík, R. Vlach, Klabník, Šubík, Kováč (J. Vlach), P. Polník, Zemančík, R. Polník. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. Udiča 24 6 3 15 21:48 21

Zostava kola: Kušnier (Plevník), Šprta (Streženice), Prekop (Horovce), T. Hudek (M. Lednice), Minarech (D. Mariková), P. Mišutka (Visolaje), Rosina (D. Kočkovce), Lišaník (Lysá), Harvánek (Udiča), Jozef Poliak (Tuchyňa), T. Šlesar (Brvnište).