V Tuchyni boli gólové hody

V I. futbalovej triede Udiča klesla na poslednú priečku, náskok prvých Horoviec sa zdá byť nedosiahnuteľný.

V stretnutí Tuchyne (v žltom) s D. Kočkovxami videli diváci dobrý futbal a sedem gólov.V stretnutí Tuchyne (v žltom) s D. Kočkovxami videli diváci dobrý futbal a sedem gólov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

HOROVCE – PLEVNÍK 2:1 (2:1)

V úvode sa hralo bez šancí na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia v 16. min, keď po dlhej nakopnutej lopte a chybe obrany Smataník preloboval gólmana Prekop o chvíľu trafil iba žrď a priamy kop Gerega v 21. min letel tesne vedľa. Hostia sa bránili za cenu tvrdej hry. V 26. min Bortel z otočky minul bránu, ale o minútu vyrovnal po rohu presnou hlavičkou Kuric. O tri minúty dostal domácich do vedenia po skrumáži Bortel z otočky bombou pod brvno. Po prestávke mali domáci mierny tlak, ale šance Kebisa, Štefanca a Prekopa gólom neskončili. Hostia viac rečnili ako hrali a v 70. min spálili ďalšie domáce šance Bortel a Kebis. V závere Horovčania výhru ubránili.

Góly: 27. Kuric, 30. Bortel – 16. Smataník.

Horovce: Ciesar – Kučo, Štefanec, Kuric, Gereg, Svorada, Barták (Siekel), Bortel, Prekop, Kebis, J. Pagáč.

Plevník: Magerčiak – B. Kremeň, Ligas, T. Ďurkech, Škrabák, P. Ďurkech (Miroslav Janech), Kamas, Smataník, Dodek, Kušnier, Tamáši. MICHAL KEBÍSEK

D. MARIKOVÁ - VISOLAJE 3:0 (2:0)

V zápase, ktorý skôr prípomínal hodový ako súťažný, sa diváci dobre bavili. Lutišan v 5. min z priameho kopu preveril Minarecha, ale Šuly v 10. min prehodil gólmana – 1:0. O päť minút po chybe obrany ten istý hráč zvyšoval na 2:0. Hudekove sólo Popelka zázračne vychytal a Hijovu prudkú strelu v 40. min Minarech kryl. V 50. min po rýchlom protiútoku dal Brídzik tretí gól D. Marikovej. Hamar v 60. min podrazil súpera, ale penaltu P. Mišutku Minarech vyrazil na roh. V 82. min Brídzik z nepriameho kopu tesne minul bránu a domáci dominovali nad mierne unavenými hosťami.

Góly: 10. a 15. Šuly, 50. Brídzik.

D. Mariková: Minarech – Dekret, Hudek, Turičík, R. Vlach, Rak, Hamar, Brídzik, Šuly, Vajdík, R. Polník.

Visolaje: Popelka – Lutišan, Kasenčák, Pazdera, Bednář, Krško, P. Mišutka, Palme, Hija, Krála, Zlatoš. (PZV)

KOŠECA – BRVNIŠTE 1:0 (0:0)

V 3. min Mário Hároník mieril nad a o minútu sa nepresadil A. Pagáč. Priamy kop T. Kaššu v 12. min gólom neskončil. Po rýchlom brejku prestrelil bránu Mário Hároník. Po rohu sa domáci z gólu netešili a Kolembusov priamy kop v 40. min letel nad. Po chybe obrany v 43. min Mihálik J. Čapliara neprekonal. V 50. min Mário Hároník zo šiestich metrov trafil iba Gančára, ktorého v 55. min neprekonal ani Šlesár z uhla. V 68. min Mihálik v šanci prestrelil a v 80. min Mário Hároník z uhla trafil brankára a odrazenú loptu poslal vedľa. V 90. min M. Čamaj prestrelil a trest prišiel v nadstavenom čase, keď Mihálik nekompromisne premenil center A. Pagáča.

Gól: 90. Mihálik.

Košeca: Gančár – Smatana, Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka, Ján Palček (Mikulčík), R. Janíček (Gašpar), A. Pagáč, Jozef Palček, T. Kašša (Jaroslav Palček), Mihálik.

Brvnište: J. Čapliar – Kolembus, Šamaj, J. Barbosa, Hudek, Šlesar (Holiš), Miniarik (J. Čamaj), Chovančík (J. Hároník), Čelko, M. Čamaj, Mário Hároník (Fusko). (JV)

LYSÁ - M. LEDNICE 2:0 (0:0)

V existenčnom zápase začali Lysania aktívnejšie, mali prevahu, ale strely M. Kováča, M. Zlochu a M. Janíčka skončili vedľa. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany dirigovanej Pekarom a ojedinele skúšali pozornosť domácich Dudákom a M. Kardošom, Aj po prestávke mala Lysá obrovskú prevahu, no Macko, M. Zlocha ani Baška Petráša neprekonali. Trénerovi Lysej vyšlo striedanie, keď Mokrička v 82. min po akcii M. Zlochu s Mackom otvoril skóre. O šesť minút druhý striedajúci hráč Lišaník potrestal chybu hostí druhým gólom.

Góly: 82. Mokrička, 88. Lišaník.

Lysá: K. Barninec – P. Kováč (Novák), Baška, Malovec, Macko, Marián Mošteňan (Lišaník), A. Zlocha, Ľ. Janíček, M. Zlocha, M. Janíček, M. Kováč (Mokrička).

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, L. Lednický, Šimko, P. Vančo (J. Lednický), Dudák, M. Košút, Pekara, T. Lednický, J. Košút, M. Kardoš. ZUZKA TANUŠKOVÁ

JASENICA – PAPRADNO 1:1 (1:1)

Po opatrnom úvode sa domáci ujala vedenia v 25. min náhodným gólom A. Janáčka z veľkej diaľky, keď sa lopta odrazila od žrde. Hostia pridali a po obliehaní brány a sérii rohov Tóth v 32. min vyrovnal. Tomaník potom mieril nepresne a v 37. min ho napodobnil F. Šterdas, ktorý minul bránu. O minútu po zlom odkope J. Jánošíka Kozáčik prehodil opustenú bránu. V 40. min mal šancu Galko, ale J. Jánošík jeho strelu z dvoch krokov vyrazil. O dve minúty priamy kop S. Trúchlika trafil spoluhráča pred odkrytou bránou a Kozáčik v 44. min mieril iba do gólmanových rúk. V 68. min mieril tesne vedľa Mitaš a Čížov priamy kop minul bránu hostí. Obe mužstvá sa snažili o rýchle protiútok, ale nervozita im zväzovala nohy. V 80. min S. Trúchlik delovkou netrafil a v 83. min Černošíkov prienik skončil rohom. Tóth sa v 86. min ocitol sám pred domácim gólmanom, no neuspel. Rozhodnúť mohol Číž, no unáhlene vystrelil vedľa.

Góly: 25. A. Janáček – 32. Tóth.

Jasenica: J. Jánošík – Čičút, A. Janáček, Milo, Číž, J. Mišutka, Tomaník, Útly (Mitaš), Pavlík, F. Šterdas, Kramarík.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Levčík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Zboran, Galko (Kurnocík), Cupan, Kozáček (Černošík), Nemčík. ADRIÁN DEMÁČEK

STREŽENICE – UDIČA 3:0 (2:0)

V 7. min Šprtova strela z ťažkého uhla letela vedľa a o minútu Štrbák trafil presne z hranice šestnástky – 1:0. Hostia prvýkrát pohrozili až v 19. min, ale domáca obrana loptu v poslednej chvíli odvrátila. V 24. min Petríkovu strelu zastavila žrď a v 30. min Svoradovu peknú strelu z desiatich metrov zneškodnil Bašo. V 38. min pridal druhý gól z dvanástich metrov Korený. V 54. min ďalekonosná strela Matušíka minula Hrišovu bránu, ktorý v 59. min pekne zasiahol pri strele Petríka. Korený v 79. min nastrelil brvno brány hostí a šesť minút pred koncom Štrbák zvýšil na konečných 3:0.

Góly: 8. a 84. Štrbák, 38. Korený.

Streženice: Hrišo – Lacko, Ľ. Medňanský, Štepanovič (Leško), Filiač, Štrbák, Svorada (Chleban), Fedor, Korený, Šprta, E. Medňanský.

Udiča: Bašo – Pacek, Harušinec, Matušík, Harvánek, Petrík, Ignácik, T. Gašpárek, Drienik, Milák (Súľovský), Kvasník. JÁN BORČÁNYI

TUCHYŇA - D. KOČKOVCE 5:2 (2:0)

Pred zápasom ocenili pri príležitosti 60. narodením domáceho funkcionára Jozefa Mateičku. Tuchynčania začali lepšie a v 3. min Šatka z 20 metrov trafil šibenicu. Domáci boli lepší a viac sa hralo na polovici hostí, ktorí podnikali sporadické protiútoky. V 14. min Michálkovu strelu Lorenc vyškriabal na roh a z protiútoku Mikoláš v tutovke prestrelil. V 16. min Jozef Poliak nechytateľne z 20 metrov od brvna dal druhý gól. V 20. min Štefulova strela tesne minula bránu a v 22. min Michálka vychytal Lorenc. V 25. min Šatka trafil zblízka iba obrancu a o minútu osamotený Kučík z desiatich metrov prestrelil. V 31. min Král zachraňoval na bránkovej čiare a v 42. min Kvocerovu strelu k žrdi domáci gólman vytiahol na roh. Výborný futbal pokračoval aj po prestávke a hostí vrátil do zápasu v 48. min strelou k žrdi Michálek. V 58. min Velits vyrazil na roh Štefulov lob a vzápätí po rohu Štefula dal na 3:1. ten istý hráč v 61. min stroskotal na gólmanovi a v 79. min z hranice šestnástky pridal štvrtý gól. Päť minút pred koncom z protiútoku znižoval Chobot. Mikolášovu strelu Velits vytlačil na roh av 89. min zavŕšil hetrik hráč zápasu Štefula.

Góly: 59., 79. a 89. Štefula, 3. Šatka, 16. Jozef Poliak – 48. Michálek, 85. Chobot.

Tuchyňa: Lorenc – Mišún, Hrehuš, Mačina, P. Štefanec (F. Štefanec), Švec, Mikoláš, Kopačka, Šatka, Jozef Poliak (Juraj Poliak), Štefula.

D. Kočkovce: Velits – Luhový, Urban, Chobot, Kvocera (Kučiak), Rosina (Blaško), Galovič, Michálek, Král (Filo), Pavlis (Lutišan), Kučík. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. Udiča 21 4 3 14 18:45 15

Zostava kola: Ľ. Medňanský (Streženice), Bortel (Horovce), Smataník (Plevník), Macošínec (Papradno), Číž (Jasenica), Mokrička (Lysá), Pekara (M. Lednice), Mário Hároník (Brvnište), Pavol Ondrejka (Košeca), Štefula (Tuchyňa), Turičík (D. Mariková).