Papradno sa dočkalo prvých bodov

V I. futbalovej triede zaujali štyri góly Petra Mišutku proti Lysej.

Papradno (v bielom) zdolalo doma Udiču.Papradno (v bielom) zdolalo doma Udiču. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

PLEVNÍK – KOŠECA 2:1 (1:0)

Plevník začal svižnejšie a ohrozili Turzu strelami M. Budaya, Babinca a J. Kremeňa, no neúspešne. V 15. min pohrozili hostia strelou Pagáča z 25 metrov, ale lopta skončila na brvne. O päť minút ďalší Pagáčov pokus skončil tesne vedľa. V 25. min po rohu najvyššie vyskočil Smataník a hlavičkou prekonal Turzu, V 46. min gólovú strelu Smataníka zlikvidoval brankár. O desať minút po akcii Smataníka skončila lopta na brvne. V 68. min Košeca vyrovnala po rohu, keď Magerčiakovi nedal šancu Pagáč. O päť minút po ruke v šestnástke Škrabákovu jedenástku za ruku Turza vyrazil. V 87. min po samostatnej akcii ušiel Smataník a po kľučke na brankára dal víťazný gól do opustenej brány. Vo vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší domáci.

Góly: 25. a 87. Smataník – 68. Pagáč.

Plevník: Magerčiak – T. Ďurkech, J. Kremeň, Turčáni (Butko), Ligas, Škrabák, Kamas, Smataník, Miroslav Janech (Michálek), M. Buday, Babínec.

Košeca: Turza – Smatana (P. Gajdoš), Švehla, F. Štepanovič, Kalus, Jaroslav Palček (M. Vicen), Pagáč, Pavol Ondrejka (Laskovič), Filko (Ján Palček), T. Kašša, Mihálik. (RH)

VISOLAJE – LYSÁ 4:2 (1:0)

Domáci chceli odčiniť vysokú prehru z Jasenice, ale prvé šance mali hostia. V 2. min Lutišan zmaril šance Bruna a Mokričku. V 15. min hlavička P. Mišutku tesne minula bránu hostí. O minútu osamotenému Mokričkovi zabránil v skórovaní pádom pod nohy Lutišan. V 22. min unikol P. Mišutka, no obrana jeho strelu zrazila na roh a v 24. min Miček zasiahol pred Popelkom. Po peknej spolupráci Popelku s Palmem dorazil v 30. min loptu do siete P. Mišutka. O päť minút vyrazil Mokričkovu strelu spod brvna Lutišan a v závere polčasu domáci brankár zmaril šancu Miroslava Mošteňana. V 58. min Baránkove sólo zneškodnil Miček a o minútu gól hostí pre ofsajd neplatil. Macko v 63. min hlavičkoval zblízka vedľa, ale v 67. min P. Mišutka po chybe obrany zvýšil na 2:0. O tri minúty bol faulovaný P. Mišutka a z jedenástky pridal tretí gól. V 79. min si dal Baránek vlastný gól, ale o minúty P. Mišutka dal svoj štvrtý gól. V 90. min Mokrička už iba prikrášlil výsledok z pohľadu hostí.

Góly: 30., 63. , 70. a 80. (tretí z 11 m) P. Mišutka – 79. vlastný, 90. Mokrička.

Visolaje: Lutišan – Pazdera (Petrušek), Krško (Kasenčák), Martinka, Bednář, Sojčák, P. Mišutka, Palme, Baránek, Raninec, Popelka (Krála).

Lysá: Miček – P. Kováč, Brun, Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, Miroslav Mošteňan (Malovec), Lišaník. ADRIÁN DEMÁČEK

HOROVCE – JASENICA 5:1 (2:1)

V zápase prvých dvoch tímov už v 4. min poslal tvrdú strelu Pecník do Ciesarových rúk. V 10. min neuspel Siekel, ale v 12. min po rohu Kuric nedal brankárovi zblízka šancu. Osamotený Kramarík o tri minúty zoči - voči brankárovi neuspel. Potom sa nepresadili domáci Prekop s Bortelom. V 35. min vyrovnal Pecník po rýchlej akcii, ale v 40. min nechytateľný priamy kop Pagáča z 20 metrov skončil v sieti hostí. Po prestávke šance Kebisa a Prekopa volali po góle, no tretí gól dal v 58. min po rýchlej akcii Prekop. Potom sa hralo bez šancí na oboch stranách, až v 76. min Kebis proti J. Jánošíkovi nezaváhal a dal štvrtý gól. Päť minút pred koncom Bortel nepremenil jedenástku za ruku, lebo jeho strelu J. Jánošík vystihol. Striedajúci Barták v 86. min vystihol zlú rozohrávku obrany a nezaváhal. Domácich vyprevádzal po zápase potlesk vďačných fanúšikov.

Góly: 12. Kuric, 40. Pagáč, 58. Prekop, 76. Kebis, 86. Barták – 35. Pecník.

Horovce: Ciesar – J. Barkáč (Barták), Štepanovič, Kuric, Gereg, Svorada, Bortel, Siekel (Štefanec), Prekop, Kebis, Pagáč.

Jasenica: J. Jánošík – Čičút, M. Šterdas, Milo (Kušnier), Pavlík ml., J. Mišutka (Kališík), Pecník, F. Šterdas, Pavlík st., P. Jánošík, Kramarík. MICHAL KEBÍSEK

D. MARIKOVÁ – STREŽENICE 0:2 (0:1)

Hostia boli lepší, domáci bojovnejší. V 2. min Brídzik prestrelil a o minútu domáci obranca zachraňoval na roh V 19. min Brídzikovu strelu zneškodnil Janták. V 35. min sa hostia ujali vedenia Štrbákom, ktorý po chybe obrany prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 48. min Rakova strela letela nad a v 50. min chybu domácej obrany potrestal Miho a zvýšil na 0:2. V 67. min mohol zvýšiť E. Medňanský, ale z dvoch metrov neprekonal Ištoka. Hostia dohrávali iba desiati bez zraneného hráča a výhru udržali.

Góly: 35. Štrbák, 50. Miho.

D. Mariková: Ištok – Turičík, Zemančík (Kompaník), Hudek, R. Vlach, Rak, R. Polník (Jurkemik), Brídzik, P. Polník, Vajdík, Hamar (Seko).

Streženice: Janták – Kučiak (Leško), Ľ. Medňanský, Štepanovič, Chleban, Štrbák, Jozefovič, Fedor, Gargulák, Miho, E. Medňanský. (JA)

BRVNIŠTE – TUCHYŇA 2:4 (1:1)

Domáci začali aktívne a už v 6. min vyskočil najvyššie na Šlesarov roh Kolembus a otvoril skóre. Brvnište sa dostalo paradoxne do kŕča, v 13. min Kopačkov trestný kop vrátil pred bránu Jozef Poliak a Štefula vyrovnal. Hostia boli lepší, ale strely M. Štefanca a Štefulu boli nepresné. V 49. min ušiel po krídle Matúš Hároník a tvrdou strelou dal na 2:1. O dve minúty Štefulova slabá strela vypadla J. Čapliarovi z rúk a lopta sa dokotúľala do brány. Po akcii Šveca a Kopačku v 62. min dal vedúci gól hostí Šatka. Domáci mali prevahu, no pokusy Chovančíka a Koreňa boli nepresné. V 90. min Štefula potrestal chybu domácej obrany, obohral aj brankára a do prázdnej brány dal štvrtý gól.

Góly: 6. Kolembus, 49. Matúš Hároník – 13., 51. a 90. Štefula, 62. Šatka.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník, Šamaj, J. Barbosa, M. Čamaj, Hudek, Kolembus (J. Čamaj), Chovančík, Šlesár, Matúš Hároník, Koreň.

Tuchyňa: Holba – Mišún (Mazán – P. Štefanec), Hrehuš, Šatka, Jozef Poliak, Švec, Letko, Kopačka, M. Štefanec, Filo, Štefula. ZUZKA TANUŠKOVÁ

M. LEDNICE – D. KOČKOVCE 2:1 (1:1)

V 2. min M. Hudek na dvakrát neprekonal Martináka a v 10. min po rýchlom úniku skóroval hosťujúci Kučík. Po chybe obrany v 25. min P. Vančo vyrovnal na 1:1. V 35. min Michálek po prečíslení z tutovky mieril tesne vedľa Petrášovej brány. V 40. min Pavlis v dobrej šanci neskóroval a na druhej strane v 42. min Šimko z voleja netrafil Martinákovu bránu. V 60. min po akcii na jeden dotyk po Petrášovom výkope M. Hudek preloboval gólmana – 2:1. Domáci do konca výhru udržali.

Góly: 25. P. Vančo, 60. M. Hudek – 10. Kučík.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo, T. Hudek, Ľ. Vančo, P. Vančo (J. Martinka), Šimko (P. Martinka), M. Košút, Pekara (J. Košút), L. Lednický, M. Hudek, T. Lednický.

D. Kočkovce: Martinák – Crkoň (Kvocera), Urban, Luhový (Blaško), Chobot, Kopiš, Galovič, Michálek, Pavlis, Ďurovec, Kučík. (PZV)

PAPRADNO – UDIČA 1:0 (0:0)

Počas celého zápasu boli domáci lepším mužstvom. V 6. min Kozáčik z päťky trafil Baša a v 11. min po sóle Tótha strelu S. Trúchlika vykopol z prázdnej brány J. Gašpárek. Gólovú hlavičku Galka v 13. min kryl Bašo a v 25. min si Harvánek dal takmer vlastný gól, no spoluhráč odkopol loptu z bránkovej čiary. V 43. min priamy kop Galka z 25 metrov skončil tesne nad a 45. min únik Kozáčika zmaril Bašo. Papradno bolo lepšie aj po prestávke a v 49. min Tóth v dobrej šanci mieril vedľa. J. Gašpárek v 52. min vyhlavičkoval spoza prekonaného brankára Tóthovu strelu. Jedinú šancu hostí mal v 67. min Kvasník, no Hromadík loptu chytil. Galko si v 71. min nabehol na center a Bašo jeho prudkú hlavičku na ceste do siete nezastavil. Autor gólu mohol po rohu v 82. min zvýšiť, no hlavičkoval tesne vedľa. V 90. min dostal za faul červenú kartu hosťujúci Milák. Domáci sa zaslúžene dočkali prvej výhry.

Gól: 71. Galko.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran (Cupan), Galko, S. Trúchlik, Tóth (Kurnocík), Váchalík, Belušík, Pavlík (Burianec), Kozáčik, Kompaník.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Kračuník, Harvánek, Král (Ignácik), Hudec, Súľovský, Harušinec, Milák, Kvasník. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. Lysá 6 0 2 4 7:13 2

Zostava kola: J. Jánošík (Jasenica), Prekop (Horovce), P. Mišutka (Visolaje), Mokrička (Lysá), Kopačka (Tuchyňa), Štefula (Tuchyňa), Petráš (M. Lednice), Michálek (D. Kočkovce), Pagáč (Košeca), M. Buday (Plevník), Štepanovič (Streženice).