Strelecká explózia Streženíc

V 1. kole I. triedy mužov vo futbale zaujali výhry Horoviec, Visolají a M. Ledníc na súperových ihriskách.

Plevníčan Kušnier (v červenom) prekonáva brankára Brvnišťa J. Čapliara.Plevníčan Kušnier (v červenom) prekonáva brankára Brvnišťa J. Čapliara. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

BRVNIŠTE – PLEVNÍK 3:2 (1:2)

Vo vyrovnanom zápase v 3. min M. Čamaj netrafil ideálne loptu a v 8. min priamy kop J. Kremeňa letel tesne nad. V 15. min ušiel Kušnier J. Kremeňovi a popod brankára poslal loptu do siete. O dve minúty po prečíslení Dodek pridal druhý gól. Gólový priamy kop Baninca v 23. min bravúrne zneškodnil J. Čapliar. V 33. min po faule v šestnástke znížil z jedenástky Čelko. Po prestávke hostia odpadli a domácim patril druhý polčas. V 55. min hlavička V. Barbosu letela vedľa a v 60. min Hudekovu strelu s námahou vyrazil Magerčiak na roh. O tri minúty Magerčiak chytil tutovku V. Barbosu z päťky a v 79. min Chovančík prestrelil. V 81. min V. Barbosa strelou k žrdi vyrovnal a o zaslúženej výhre rozhodol v skrumáži v 86. min Chovančík.

Góly: 33. Čelko (11 m), 81. V. Barbosa, 86. Chovančík – 15. Kušnier, 17. Dodek,

Brvnište: J. Čapliar – Kolembus, Šamaj, J. Barbosa, Koreň, M. Čamaj, Čelko (J. Čamaj), Chovančík, Matúš Hároník (J. Hároník), Hudek, V. Barbosa (Fusko).

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň (Turčány), J. Kremeň, Martin Janech, B. Kremeň, Škrabák (P. Ďurkech), Kamas, Smataník, Dodek, Kušnier, Babinec. JOZEF ŠPROCHA ML.

M. LEDNICE - D. MARIKOVÁ 0:1 (0:1)

V prvom polčase boli lepší hostia. V 3. min R. Polník sám pred brankárom zaváhal a v 5. min Hudek trafil brvno. V 18. min po trestnom kope skóroval Vajdík. Brídzik v 29. min prestrelil v gólovej šanci bránu a v 36. min prestrelil bránu zblízka aj Vajdík. Po prestávke domáci pridali a v 56. min Dudák nedal. V 68. min Jakub Martinka po sóle neprekonal Minarecha a hostia výhru udržali.

Gól: 18. Vajdík.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo, T. Hudek, Ľ. Vančo, P. Vančo, Jakub Martinka, M. Košút, Šimko, Pekara, Dudák (M. Kardoš), J. Košút (Jozef Martinka).

D. Mariková: Minarech – Turičík (Seko), Hamar, Hrenák (J. Vlach), R. Vlach, Oravec, R. Polník, Brídzik, Hudek, Vajdík, P. Polník (Bielik). (MI)

PAPRADNO – HOROVCE 0:3 (0:2)

Bez Kozáčika, S. Trúchlika a Tótha začali domáci opatrne, kým hostia podnikali nebezpečné útoky ťahané Kebisom a Siekelom. Bartákov gólový center v 7. min nedočiahol Kebis a v 10. min Ciesar zasiahol pred Černošíkom a Nemčíkom. V 16. min Kučovu bombu pod brvno vytlačil Hromadík na roh. O osem minút po Priamom kope Kuča Svorada strelou k žrdi dostal Horovce do vedenia. Ciesarovu chybu v 30. min nepotrestal Cupan a v 33. min Siekel hlavou po priamom kope využil závahanie domácej obrany. Hlavičke P. Trúchlika v 36. min chýbali centimetre a o minútu Galkov priamy kop letel tesne nad. Hromadík v 42. min vynikol pri tvrdej strele Štefanca. Po prestávke domáci pridali, ale hra sa im nedarila. V 48. min Pagáč z priameho kopu vystrašil Hromadíka. V 59. min neuspel Nemčík v súboji s brankárom. O desať minút sa pred Hromadíkom ocitol osamotený Bortel a trafil iba do neho, ale v 73. min po chybe obrany pridal tretí gól. Kurnocík v 76. min strelou zdiaľky minul bránu. Papradno v závere pritlačilo a v 79. min hlavičkoval P. Trúchlik nad a Kurnocík v 88. min mieril vedľa.

Góly: 24. Svorada, 33. Siekel, 73. Bortel.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Galko, Kurnocík, Belušík, Fujaček (S. Trúchlik), P. Trúchlik, Černošík (M. Trúchlik), Cupan (Váchalík), Nemčík.

Horovce: Ciesar – Kučo (Prekop), J. Barkáč, Štefanec, Gereg, Svorada, Barták (Janíček), Siekel, Bortel, Kebis, Pagáč. ADRIÁN DEMÁČEK

UDIČA – VISOLAJE 1:2 (0:0)
Domáci začali aktívnejšie a do 8. min získali sériu rohov bez využitia. Hostia pohrozili v 15. min Pazderom, ktorý vyprášil Bašove rukavice. Udiča mala územnú prevahu, no dvakrát Hudec, Súľovský a Drienik Luitšana neprekonali. Od 30. min mali hostia prevahu, domáci boli v kŕči, no Popelka, Baránek ani P. Mišutka šance nevyužili. Druhý polčas začali lepšie Visolaje. V 55. min na Popelkov dlhý aut najvyššie vyskočil Palme a hlavou otvoril skóre. O štyri minúty po Palmeho akcii Baránkova prízemná strela skončila v sieti. P. Mišutka ani Popelka ďalšie šance nepremenili. Udičania sa spamätali až v závere, keď v 89. min znížil po Kvasníkovej prihrávke Súľovský do prázdnej brány.

Góly: 89. Súľovský – 55. Palme, 59. Baránek.

Udiča: Bašo – Pacek, Král (Doblej), Harušinec, Harvánek, Krátky, Hudec, Súľovský. Drienik (Vaštík), Milák, (Hrebík), Kvasník.

Visolaje: Lutišan – Martinka, Krško, Pazdera, Bednář, Sojčák (Krála), P. Mišutka, Palme, Baránek, Popelka, Baninec. ZUZKA TANUŠKOVÁ

D. KOČKOVCE – KOŠECA 3:0 (2:0)

Domáci nováčik začal bez rešpektu a kombinačnou hrou uspel. V 10. min Chobot našiel Kučíka, a ten otvoril skóre. Hostia hru vyrovnali, ale po centri Ďurovca dal v 26. min Kučík druhý gól. V 31. min po ruke v šestnástke hosťujúci Mihálik poslal jedenástku nad. V 35. min Vicen v gólovej šanci neprekonal Martináka. Šance Jiozefa Palčeka a T. Kaššu ostali nevyužité. V 78. min Vicen na dvakrát neprekonal skvelého Martináka. V 82. min Kvocera po Kučíkovej prihrávke uzavrel skóre.

Góly: 10. a 26. Kučík, 82. Kvocera.

D. Kočkovce: Martinák – Ďurovec, Urban (Luhový), Dujka, Chobot, Rosina (Kopiš), Galovič, Michálek, Vrábel (Kvocera), Mihálik (Michalec), Kučík.

Košeca: Kučmín – Ján Palček (Pavol Ondrejka), Švehla, Štepanovič, Jozef Palček, Jaroslav Palček, Pagáč, Peter Ondrejka, T. Kašša, M. Vicen, Mihálik (Filko). (RO)

TUCHYŇA – LYSÁ 1:1 (1:0)

Omladení domáci začali opatrne a hosťom patril úvod zápasu. Tuchyňa postupne hru vyrovnala. V 20. min mohol skórovať Filo, ale jeho peknú strelu Miček s námahou vyrazil. Hostia odpovedali niekoľkými strelami, ale Holba bol pozorný. V 35. min domáci založili nebezpečnú akciu, dobre hrajúci M. Štefanec uvoľnil Satinu, ktorý prehodil vybiehajúceho brankára. Po prestávke sa domáci snažili o zvýšenie náskoku, ale chýbala im presnosť. Útoky sa striedali na oboch stranách, hosťom pomohlo dvakrát brvno po strelách M. Štefanca a Fila a strela P. Štefanca sa odrazila od jednej žrde do druhej. žrď. Smolu mali aj Lysania, keď Brunovu strelu zastavilo brvno. V 58. min po trestnom kope Lišaníka skončila lopta za Holbovým chrbtom a bolo vyrovnané. Ďalší gól už nepadol a premiérový zápas súťaže skončil deľbou bodov.

Góly: 35. Satina – 58. Lišaník.

Tuchyňa: Holba – J. Poliak, F. Štefanec, Kuhajda, J. Mazán, M. Mazán (Gajdoš), Letko, Satina, Miroslav Štefanec, Filo, Šatka (P. Štefanec).

Lysá: Miček - P. Kováč (Malovec), Baška, Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, Lišaník, Ľ. Janíček, Mokrička, Brun, J. Barninec. JOZEF POLIAK

STREŽENICE – JASENICA 5:2 (3:1)

Hostia mali šance, ale po brejku skóroval v 25. min domáci E. Medňanský. O minútu Pecník trafil spoza šestnástky brvno, od ktorého sa lopta odrazila do žrde a do brány. Po ďalšom brejku sa hlavičkou v 29. min presadil Hrišo. Ten istý hráč krásnou strelou z diaľky v 38. min pridal tretí gól. Päť minút po prestávke Jozefovič zvyšoval na 4:1. Po góle Koreného v 53. min Streženice poľavili a sedem minút pred koncom skorigoval prehru P. Jánošík.

Góly: 25. E. Medňanský, 29. a 38. Hrišo, 50. Jozefovič, 53. Korený – 26. Pecník, 83. P. Jánošík.

Streženice: Janták – Lacko (Struhárňanský), Ľ. Medňanský, Štepanovič, Filiač, Miho (Ondrička), Jozefovič, Fedor (Leško), Korený, Hrišo, E. Medňanský.

Jasenica: Rybárik – Čičút, M. Šterdas, Milo, F. Šterdas, J. Janáček (Hlušek), Pecník, Kališík (Tomaník), Pavlík, P. Jánošík, Kramarík (Kušnier). (ON)

Zostava kola: Holba (Tuchyňa), Marián Mošteňan (Lysá), Kebis (Horovce), Zboran (Papradno), Bednář (Visolaje), V. Barbosa (Brvnište), Kamas (Plevník), Minarech (D. Mariková), Hrišo (Streženice), Pecník (Jasenica), Kučík (D. Kočkovce).