Sedláček dosiahol hetrik, Bolešov znižuje stratu

V 17. kole I. triedy vo futbale rozhodlo Papradno výhre v posledných sekundách.

Brvnišťanom (v červenom) sa proti Borčiciam vyrovnať nepodarilo.Brvnišťanom (v červenom) sa proti Borčiciam vyrovnať nepodarilo. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

M. LEDNICE – PLEVNÍK 3:0 (1:0)

V 6. min domáci brankár Petráš vyrazil loptu pred P. Ďurkechom a v 14. min strelu M. Hudeka zdiaľky zneškodnil Magerčiak. O šesť minút pokus P. Ďurkecha zblokovala domáca obrana. V 31. min pekný postupný útok hráči M. Ledníc nedotiahli do úspešného konca a v 33. min krásnu strelu Kušniera z 20 metrov Petráš vyboxoval. V 41. min hroziace nebezpečenstvo odvrátil obranca hostí Ligas a minútu pred prestávkou L. Lednický otvoril skóre strelou z hranice šestnástky. V 51. min Kušnier nastrelil žrď Petrášovej brány a v 58. min prudká strela J. Kremeňa skončila nad brvnom. V 69. min hostia zahrali v šestnástke rukou a z jedenástky zvýšil M. Košút na 2:0. O minútu ďalekonosnú strelu T. Hudeka zmaril Magerčiak. Na 3:0 zvýšil v 72. min strelou spoza šestnástky M. Kardoš. V 81. min dostal domáci M. Hudek červenú kartu za faul.

Góly: 44. L. Lednický, 69. M. Košút (11 m), 72. M. Kardoš.

M. Lednice: Petráš – T. Hudek, L. Lednický, Ľ. Vančo, J. Košút, M. Košút, Šimko, M. Vančo, M. Kardoš, M. Hudek, Čerňanský.

Plevník: Magerčiak – Turčáni, J. Kremeň, Butko, Ligas, Škrabák, Kamas, P. Ďurkech, Dodek, Kušnier (Janech), Babínec (B. Kremeň). JÁN BORČÁNYI

BOLEŠOV – LYSÁ 1:0 (1:0)

Úvod ďalšieho zápasu začali domáci aktívne a v 10. min využil nedorozumenie obrany Drienik a otvoril skóre. Hra potom upadla do priemeru a väčšia časť prvého polčasu sa hrala medzi šestnástkami. Po prestávke začali lepšie hostia, ale v 48. min M- Šatka vychytal A. Zlochu. Bolešovčania sa otriasli, získali prevahu a v 68. min Veselého bombu reflexívne vyrazil nohou Miček. O dve minúty jeho rukavice vyprášil omilostený D. Barták. Záverečných desať minút patrilo hosťom, ale po sérii rohov strely Bruna, M. Zlochu či Macka končili vedľa domácej brány. Obrana Bolešova v čele s Mojtom výhru ustrážila.

Gól: 10. Drienik.

Bolešov: M. Šatka – Mojto, Burdej, Monček (Vavruš), Rendek, Machala, Fabián, Drienik, (Holíček), D. Barták, Veselý, Dian (Trenčan).

Lysá: Miček – P. Kováč, Baška, Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, M. Kováč (Lišaník), Brun (J. Barninec), M. Janíček. ZUZKA TANUŠKOVÁ

PAPRADNO – JASENICA 2:1 (0:0)

Oba tímy začali nervózne, hra bola nesúrodá, častejšie sa faulovalo. Hostia postupne prebrali iniciatívu a domáci potvrdili slabšie výkony z posledných zápasov. V 5. min ušiel Černošík, no Šibík mu loptu vypichol. Pecníkovu strelu v 16. min zblokoval Váchalík a o minútu jeho pokus zastavili obrancovia Tóth hlavičkoval v 20. min do brankárových rúk. Jasenica skúšala šťastie po únikoch Gáboríka, ale po jeho centri Pavlík v 24. min nedočiahol loptu. J. Jánošík kryl aj pokus Nemčíka v 26. min. Najväčšiu šancu mal po Galkovej chybe Pavlík, no v 35. min po úniku vystrelil tesne vedľa. Minútu pred prestávkou sa Nemčík ocitol pred brankárom, ktorý jeho streku vystihol. Pavlík a Pecník po prestávke mierili nepresne, v 49. min bol v šanci Tóth, ale stroskotal na M. Šterdasovi. Hromadík iba pádom pod nohy zachránil v 51. min. Po akcii na jeden dotyk v 53. min Tóth prihral Kozáčikovi, ktorý bombou od žrde otvoril skóre. O štyri minúty M. Šterdas nabehol na center a hlavičkou trafil šibenicu. V 66. min J. Jánošík vychytal Tótha, ktorý v 71. min hlavičkoval zblízka vedľa. Pavlíkovu hlavičku vyhlavičkoval z prázdnej brány Macošínec. Gáborík v 79. min hlavičkoval do Hromadíka. V 90. min Galko strelou t 20 metrov poslal loptu pod brvno.

Góly: 53. Kozáčik, 90. Galko – 57. M. Šterdas.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Galko, S. Trúchlik, Tóth, Váchalík, P. Trúchlik (M. Trúchlik), Černošík, Kozáčik, Nemčík.

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, F. Šterdas, Pecník, Kramarík, Pavlík, Šibík, Gáborík. ADRIÁN DEMÁČEK

STREŽENICE – HOROVCE 2:2 (0:2)

Do 17. min sa zápas odohrával v strede ihriska bez šancí na oboch stranách. Prvú príležitosť mal v 18. min E. Medňanský, ale mieril tesne nad. O štyri minúty po centri Prekopa zahral rukou v šestnástke Filiač a jedenástku premenil Kučo. V 36. min hostia pohrzoili, ale Tlaskal kryl strelu J. Kováča. O chvíľu sa pred bránou po centri Siekela najlepšie zrientoval Prekop a hlavou zvýšil na 0:2. Po prestávke a domáci osmelili a v 51. min zo šestnástky Jozefovič znížil na 1:2. Streženice boli lepším mužstvom, Horovčania sa snažili vedenie udržať. Päť minút pred koncom snahu domácich korunoval vyrovnávajúcim gólom E. Medňanský.

Góly: 51. Jozefovič, 85. E. Medňanský - 22. Kučo (11 m), 37. Prekop.

Streženice: Tlaskal – Fúsik, Ľ. Medňanský, Svorada (Štepanovič), Filiač, Masaryk, Jozefovič, Fedor, Lacko, Hrišo, E. Medňanský.

Horovce: Ciesar – Kučo, J. Barkáč, Štefanec, J. Kováč, Svorada, Gašpárek, Siekel, Prekop, Kebis, M. Barkáč. (RH)

KOŠECA - D. MARIKOVÁ 1:0 (0:0)

Priamy kop Kraloviča v 6. min poslal Švehla hlavou vedľa. Po vysunutí M. Vicenom Filko netrafil, o dve minúty priamy kop T. Kaššu kryl Minarech. Hostia pohrozili v 28. min Hudekovou strelou nad. Priamy kop T. Kaššu vyrazil brankár pred M. Gajdoša, ale ten v 33. min trafil iba obrancu. Zákrok zápasu predviedol Minarech v35. min po bombe T. Kaššu. V 38. min Hudek z uhla neprekonal Turzu. Druhý polčas začal šancou T. Kaššu, ktorú Minarech vyrazil. O minútu po ruke v šestnástke premenil T. Kašša jedenástku. V 55. min po skrumáži M. Gajdoš z päťky minul bránu. Gólman hostí vychytal Filka a T. Kaššu. Priamy kop Hudeka v závere kryl Turza a domáci už výhru udržali.

Gól: 47. T. Kašša (11 m).

Košeca: Turza – Kralovič, Kalus, P. Gajdoš, M. Gajdoš (Ján Palček), Filko (Bugala), M. Vicen, Švehla, V. Kašša (Štepanovič), T. Kašša, Mihálik.

D. Mariková: Minarech – R. Vlach, Žilinčík, Kunovský, J. Vlach, Oravec (Kompaník), R. Polník, Brídzik, Hudek, Vajdík, Bielik. (JV)

UDIČA – VISOLAJE 3:0 (1:0)

Zápas začal svižne a v 5. min po centri Chochela Kaplan hlavičkoval nad vlastnú bránu. V 9. min Sojčák vykopol loptu z prázdne brány. Po rohu v 22. min dorazil loptu do siete Haviar – 1:0. V 36. min priamy kop Kaplana trafil iba múr. Krála v 50. min minul zblízka bránu a v 59. min Chochel prestrelil. O tri minúty si domáci hráč všetko vynahradil a

Hlavičkou poslal loptu do siete. V 70. min Čelko tečovanou strelou z 30 metrov popod brankára zvýšil na 3:0. V 75. min Štrbáň bravúrne zmaril šancu Chochela.

Góly: 22. Haviar, 62. Chochel, 70. Čelko.

Udiča: Bašo – Pacek (Cesnárik), J. Gašpárek, Krátky (Hudec), Harvánek, Haviar (Král), Braciník, Súľovský, Chochel, Čelko, Kvasník (T. Gašpárek).

Visolaje: Štrbáň – Baránek, Kaplan, Sojčák (Martinka), Bednář, Rafaj, P. Mišutka, Krála, Lutišan, Palme (Krško), Baninec. (LL)

BRVNIŠTE – BORČICE 2:4 (0:1)

Už v 3. min J. Čamaj namiesto strely prihral M. Čamajovi, ktorému obrana loptu odkopla. Mačina v 15. min prekonal Rakovana, no J. Čamaj vykopol loptu z prázdnej brány. V 26. min hlavičku J. Čamaja vyškriabal Kováčik na roh. Rakovanovi vypadla v 32. min lopta z rúk a Sedláček ju poslal do siete. V 40. min Staňovu strelu z protiútoku zablokoval obetavý Koreň. V 55. min Staň hlavičkou do protipohybu brankára pridal druhý gól Borčíc a o štyri minúty Sedláček zvýšil na 0:3. osamotený J. Čamaj v 65. min trafil do Kováčika a o dve minúty J. Barbosa zo šestnástky prízemnou strelou znížil. O dve minúty Brvnišťanov do zápasu vrátil po sóle V. Barbosa, keď obstrelil Kováčika. Mačinovou strelu z desiatich metrov kryl Rakovan. V 75. min pekný center Kolembus podbehol a v 86. min spečatil výhru hostí po prečíslení Sedláček.

Góly: 67. J. Barbosa, 69. V. Barbosa - 32., 59. a 86. Sedláček, 55. Staňo.

Brvnište: Rakovan – J. Hároník, F. Hároník (Ecker), Koreň, Holiš, J. Čamaj (J. Čapliar), M. Španihel, Kolembus, J. Barbosa, V. Barbosa, M. Čamaj.

Borčice: Kováčik – Kopačka, Barka (Burdej), Staňo, Mazáň, Mačina, Turza, Kočka, Senko, Sedláček, Novák. JOZEF ŠPROCHA ML.

14. Bolešov 17 3 4 10 15:35 13

Zostava kola: L. Lednický (M. Lednice), Ligas (Plevník), Kozáčik (Papradno), Milo (Jasenica), P. Mišutka (Visolaje), D. Barták (Bolešov), Jozefovič (Streženice), J. Barkáč (Horovce), Minarech (D. Mariková), Švehla (Košeca), Sedláček (Borčice).